Günün Girişimleri 5: Profitwell, Scribe, Q-Stats, Parity Bar

Profitwell: Abonelik Modelli Girişimler İçin Optimizasyon Aracı

Profitwell abonelik ile gelir toplayan girişimlerin daha hızlı büyümesini sağlamak için çalışan bir girişim. Bunu başarmak için de girişimlere çeşitli analitik verileri sunuyor ve nerede müşteri kaybettiklerini gösteriyor. Müşterileri yakalama ve elde tutma süreçlerini optimize etmek için çalışan Profitwell ile Stripe, Zuora, Chargify, Recharge, Braintree, Chargebee, Recurly gibi yönelik girişimlerden veri çekmek mümkün. Aynı zamanda API desteği de sunuyor ve Zapier ile konuşuyor.

Profitwell demo sayfasında sistemin neler sunduğunu net olarak görebilirsiniz. Ayrıca Profitwell’in içeriklerini de takip ederek abonelik modelinin nasıl daha az kayıpla sürdürüleceğini öğrenebilirsiniz.

Scribe: Bir İşin Nasıl Yapılacağını Anlatmanın Kolay Yolu 

Cursive ekibinin geliştirdiği Scribe, hızlıca ‘nasıl yapılır’ dokümanı oluşturmanızı sağlayan çok faydalı bir araç. Birisine nasıl yapılacağını göstermek istediğiniz eylemi video kaydediyorsunuz ve Scribe bu işin nasıl yapılacağını adım adım ekran görüntülerine dönüştürerek sunuyor.

Bu sayede nereye tıklayıp işlemi nasıl yapacağınızı çok kolay bir şekilde anlatabiliyorsunuz. Windows ve Mac uygulamasıyla kullanılabilen Scribe, kullanıcılarına ayda 20 saat kazandıracağını vadediyor. Scribe, şu an için ücretsiz kullanılabiliyor.

Q-Stats: Quora Pazarlama Ajansından Trafik Getirecek Eklenti

Q-Answers, dünyanın en çok trafik çeken soru-cevap sitelerinden Quora’ya odaklanan bir pazarlama ajansı. Bu ajansın geliştirdiği Q-stats eklentisiyse Quora gibi soru-cevap sitelerinde hangi soruları yanıtlayıp daha çok trafik çekebileceğinizi söylüyor. Görüntülediğiniz bir soru hakkında çeşitli verileri önünüze getiren eklenti, o sorunun ne kadar görüntülenme aldığını ve gerçek bir fırsat olup olmadığını puanlıyor.

Quora’da pazarlama demişken bu konuya özel hazırlanmış Quorofic kitabını tekrar hatırlatmış olayım.

Parity Bar: Her Ülkenin Parasına Göre İndirim Verin

Parity Bar, her ülkedeki parite farkına göre indirim bildirimleri göstermeyi sağlayan bir araç. Örneğin biz Türkiye’de olduğumuz için ABD’deki bir servisin bize daha yüksek oranda bir indirim gösterdiğini düşünün.

Bir haftasonu projesi olarak hayata geçirilmiş ama çok önemli bir konuya parmak bastığını söyleyebilirim. Bu parite meselesi küresel bir teknoloji sorunu olsa da henüz çözümü bulunmuş değil. Bu küçük aracın ise bu yönde teşvik edici olması sevindirici.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 4: Screpy, Veri Health, Carts Guru (FIRSAT)

Next Article

GirişimlerNet Takipçilerine Özel İndirimler & Ayrıcalıklar

Related Posts