Fluent: İnternette Gezindikçe Yabancı Dilinizi Geliştirin

Fluent, dil öğrenmeyi internet tarayıcısıyla oyunlaştıran bir girişim. Aslında oyunlaştırma dinamikleri çok yok ancak internette gezindikçe daha fazla dil öğrenmenizi teşvik ederek bu yönde ilerliyor.

Fluent‘i kullanmak için Chrome eklentisini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor ve artık bir kelimenin tercümesini görebiliyor, okunuşunu dinleyebiliyorsunuz. Dil öğrenme durumunuzu küçük sorularla test edip, Fransızca gibi bir dilde dişil ve eril kelimeleri öğrenme şansınız da var.

Ayrıca daha iyi öğrenmek için seçtiğiniz kelimeleri öğrenme listenize alabilirsiniz. Öğrenme seviyenize göre bir sayfada öne çıkarılan kelime sayısını da arttırabiliyorsunuz.

Fluent, Gmail, Amazon, Netflix, Youtube, LinkedIn gibi bazı sitelerde kullanıcıyı yormamak adına çalışmıyor. Fluent’in aktif olmamasını istediğiniz siteleri arttırmak da mümkün.

Fluent, şimdilik sadece İngilizce bilenler için Fransızca öğrenmeye yarıyor ama yeni dil seçenekleri için fikrinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.