Sertifier

Sertifier, eğitim programları için dijital/akıllı sertifika sunan çevreci bir girişim. Kurum ve kuruluşlar Sertifier üzerinden sertifika kredisi satın alarak katılımcılarının dijital sertifika edinmelerini sağlıyor. Kağıt tüketimini azaltarak çevreci bir seçenek sunan girişim, sertifikaların kaybolma riskine karşı da kalıcı bir tedbir almış oluyor.

Nasıl Çalışıyor?

Kurum ve kuruluşlar sertifika kredisi satın alıp sertifikalarını hazırladıktan sonra katılımcılarına bir doğrulama kodu veriyor. Katılımcılar, yani sertifika almaya hak kazanan girişimciler de bu kodu kullanarak istedikleri zaman Sertifier.com üzerinden dijital sertifikalarını ücretsiz şekilde edinebiliyor.

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

Sertifier, sertifika kredisi satarak gelir elde eden bir girişim. En küçük pakete 100 adet sertifika alabildiğiniz girişim farklı paketler sunuyor ve sertifika başına ücret 50 kuruşa kadar düşüyor. Sertifika alanlar ise herhangi bir ücret ödemiyor.

GirişimlerNet Değerlendirmesi

Sertifikalı eğitimler hakkında ne düşünürsek düşünelim somut bir karşılığı olduğunu reddedemeyiz. Sertifier’ın bu alanda bir dijital dönüşüm hareketi başlatması zaman ve para tasarrufu sunuyor. (Paylaşılan bilgilere göre kağıda basılı sertifikalardan yüzde 50 kadar daha uyguna geliyor.) Küçük sertifika sayılarında bu fark göz ardı edilebilir ancak baskı vb. zaman alan işlerden kurtulmak da bir mali avantajı.

Sertifier elbette sertifika teslim ritüeli yaşatmyor ancak milenyum neslinin fiziki nesne sahipliği konusunda bizden (yaş 33) daha az kaygılı olduğu kesin. Hatta bu dijital dönüşümün onların isteklerine göre tasarlanması da pekâla yerinde olur. Fiziki bir sertifika isteyenler de kendi sertifikalarını pekâla bastırabilir.

Sertifier, yakında kullanıcılarının tüm öğrenim bilgilerini tek merkezde toplayarak, onaylı (verified) sertifikalar vermeyi planlıyor. Büyüme noktasında Verifier’ın dijital eğitim veren kişi ve kurumlarla işbirliği yapmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu alanda hızlı adım atabilir ve belli standartlar getirerek adını duyurabilirse Sertifier adını önümüzdeki yıllarda daha sık duyabiliriz.

*Ben 8 yıldır üniversite diplomamı gidip almadım ama fırsat buldukça dijital eğitimler alıp faydalanıyorum. Özellikle Lynda üzerinden aldığım eğitimleri LinkedIn profilime ekleyebiliyorum.

Sertifier’ın Hikâyesi

Ağustos 2018: Sertifier, Arda Helvacılar, Bengisu Doğan ve Sarp Çubukçuoğlu tarafından kendi sorunlarına bir çözüm getirmek üzere hayata geçirildi.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami