Appcircle: Mobil Uygulama Geliştirmeyi Hızlandıran Mobil DevOps Platformu

Appcircle, mobil uygulama gelişmeyi kolaylaştıran DevOps otomasyon platformu. DevOps gurusu olmadan mobil uygulamaları derleme, yayınlama ve test süreçlerini Appcircle ile hızlaca icra edebiliyorsunuz.

Bilgi: Product Hunt’ta boy gösteren Appcircle’ı inceleyip destek verebilirsiniz.

Appcircle Nasıl İşliyor?

Smartface‘in de kurucusu olan Osman Çelik‘in liderliğinde geliştirilen Appcircle’ı kullanmak için öncelikle kod kaynağınızı Appcircle’a bağlamanız grek. Ardından hızlıca uygulamayı tamamlayıp imzalama ve yayınlama işlemlerini yapıyorsunuz. Son aşamada ise kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak için otomatik test süreçlerini devreye alıyorsunuz.

Hızlıca ve Zahmetsizce Uygulamalarınızı Test Edin

Appcircle, Android 4.-10. versiyon ile iOS 8.-13. sürümler için geliştirilen uygulamaları tarayıcı üzerinden çalıştırabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, iOS ve Android projelerini gerçek cihaz deneyimi altında test etme şansı yakalıyor. Bitrise, Codemagic ve App Center gibi grişimlere rakip olan Appcircle, özellikle şirketlerin uzayan uygulama geliştirme süreçlerini kısaltmak istiyor.

Geliştiricilerin iş yükünü ve dolayısıyla operasyon maliyetleri azaltmak, Appcircle’ın başlıca hedeflerinden. Bunun için de macOS çalıştıran bir cihaza gerek duyulmadan Obj-C/Swift, Java/Kotlin, Flutter, React Native ve Smartface dilleriyle geliştirilen iOS ve Android projelerini kolaylıkla koşturabiliyorsunuz.

Appcircle, müşterilerine AWS üzerinde SaaS olarak veya özel bulut çözümüyle hizmet sunuyor.

Kendini ‘Mobile DevOps’ platformu olarak tanımlayan Appcircle, tüm CI/CD süreçlerini ve çıktılarını tek bir kurumsal platformunda toplamanın peşinde. Aldığım bilgilere göre şu ana kadar işler oldukça iyi gidiyor. Fakat daha geniş bir kullanıcı kitlesinden söz etmediğimiz de malum. Bugüne kadar 1000’e yakın geliştirici/kurum tarafından denenen Appcircle‘ın özellikle farklı alanlardaki geliştiriciler/şirketler tarafından denenmesi gerekiyor. Ancak bu sayede yerli bir ürünün küresel pazarda başarının peşinden koşacağını söyleyebiliriz.

Şu anda 12 kişilik bir ekiple hedefine doğru ilerleyen Appcircle, ücretlendirme tarafında ‘freemium’ modelle ilerliyor. Yani para ödemeden de ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hemen Appcircle’ı denemek için tıklayın

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Iyzico'nun Kurucu Ortağı Tahsin Işın Aramızdan Ayrıldı

Next Article

MicroAcquire: Sahibinden Satılık Girişimler

Related Posts