Capiche: SaaS Girişimlerine Daha Az Para Ödeyin

Harcama takip uygulamamdaki (moneylover) SaaS kategorisine sadece bu yıl 3600 TL’den fazla ödemişim. Alan adlarının da dahil olduğu bu dijital harcamalarda çoğunlukla indirimleri yakalamaya çalışırım ve özellikle Appsumo’daki fırsatlardan faydalanırım. Ancak yine de yeni harcamalar beni düşündürmüyor değil. Hele de bir girişiminiz varsa SaaS ürünlerine ödeyeceğiniz ve abone olup unutacağınız aylık rakamlar cüzdanınızı zorlayabilir. Capiche de işte bu duruma merhem olmak istiyor.

Kendine ‘SaaS dünyasının Glassdoor’u’ diyen Capiche, SaaS harcama tutarlarınızı asgariye çekmeye çalışan bir girişim. Bunu yaparken de SaaS ürünü kullananlardan bilgi toplama yoluna gidiyor. Henüz bilgi toplama aşamasında olan girişim yaptığı araştırmayı/anketi tamamladığında ankete katılan kullanıcılarla ücretsiz olarak paylaşmayı vadediyor. Demek ki diğerlerine satacak. 🙂

Ankette çok basit iki soru var; Hangi SaaS uygulamalarını kullanıyorsunuz? ve Ne kadar ödüyorsunuz? Katlımcılar para ödedikleri 3 ürün hakkında anonim şekilde fiyat bilgisi paylaşıyor ve daha fazla bilginin kendisine ulaşmasını bekliyor.

Austin Petersmith ve Matthew Guay tarafından kurulan Capiche, sitede paylaşıldığına göre HubSpot, Superhuman, Clearbit gibi şirketlerde çalışmış yatırımcı ve danışmanlar tarafından destekleniyor. Yani karşımızda tek seferlik bir araştırmadan daha fazla şey çıkacak gibi duruyor. Capiche ekibi, ilerleyen teknoloji/iletişim zenginliğinin üreticilerin çıkarına olduğunu ve bunun tüketicilere pek yansımadığını iddia ediyor. Dolayısıyla bu dünyayı biraz şeffaflaştırarak kimin hangi servise ne kadar ödediğini, size verilen fiyatın gerçekten adil olup olmadığını herkese göstermek istiyor.

Girişimciler şimdiden 100’den fazla veri noktası toplamış. Araştırmanın sonunda bu sayının artacağına da şüphe yok. Tabii sunulacak bilgilerin gerçekten uygulanabilir olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Aşağıda paylaşılan birkaç örnek bilgiyi görebilirsiniz. Benim indirimli fiyat formülüm ise özellikle ABD’nin Black Friday gibi önemli günlerini beklemek, indirim kuponu aramak, öğrenci indirimini sorgulamak ve AppSumo’daki yüksek indirimleri yakalamak şeklinde. Eğer sizin de farklı taktikleriniz varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz. 😉

– HubSpot’un 2 ürününü birlikte kullanıyorsanız %30 gibi bir indirim alabiliyor. Bu bilgiyi paylaşan kişi MarketingHub ve SalesHub için ayda 800 dolar ödediklerini paylaşıyor.

– Mixpanel kullanan bir kullanıcı aylık 400 bin ziyaretçili sitesi için aylık bin dolar ödediğini söylüyor. İşin ilginçi bu rakam sitede paylaşılanın 1/5’i.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Türkiye’nin en büyük terapi platformu olmak isteyen Psikolog Ofisi, psikologlar ile danışanları hem internet…

Devamını oku

GirişimlerNet Webinar serisiyle video tarafında da faydalı içerikler üretmeye başlamıştım. Artık daha serbest…

Devamını oku

Workincafe, kısa ve uzun süreli ofis kiralama firmalarını ve toplantı alanlarını listeyen ve anlaşmalı ofis…

  • 503
Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami