Capiche: SaaS Girişimlerine Daha Az Para Ödeyin

Harcama takip uygulamamdaki (moneylover) SaaS kategorisine sadece bu yıl 3600 TL’den fazla ödemişim. Alan adlarının da dahil olduğu bu dijital harcamalarda çoğunlukla indirimleri yakalamaya çalışırım ve özellikle Appsumo’daki fırsatlardan faydalanırım. Ancak yine de yeni harcamalar beni düşündürmüyor değil. Hele de bir girişiminiz varsa SaaS ürünlerine ödeyeceğiniz ve abone olup unutacağınız aylık rakamlar cüzdanınızı zorlayabilir. Capiche de işte bu duruma merhem olmak istiyor.

Kendine ‘SaaS dünyasının Glassdoor’u’ diyen Capiche, SaaS harcama tutarlarınızı asgariye çekmeye çalışan bir girişim. Bunu yaparken de SaaS ürünü kullananlardan bilgi toplama yoluna gidiyor. Henüz bilgi toplama aşamasında olan girişim yaptığı araştırmayı/anketi tamamladığında ankete katılan kullanıcılarla ücretsiz olarak paylaşmayı vadediyor. Demek ki diğerlerine satacak. 🙂

Ankette çok basit iki soru var; Hangi SaaS uygulamalarını kullanıyorsunuz? ve Ne kadar ödüyorsunuz? Katlımcılar para ödedikleri 3 ürün hakkında anonim şekilde fiyat bilgisi paylaşıyor ve daha fazla bilginin kendisine ulaşmasını bekliyor.

Austin Petersmith ve Matthew Guay tarafından kurulan Capiche, sitede paylaşıldığına göre HubSpot, Superhuman, Clearbit gibi şirketlerde çalışmış yatırımcı ve danışmanlar tarafından destekleniyor. Yani karşımızda tek seferlik bir araştırmadan daha fazla şey çıkacak gibi duruyor. Capiche ekibi, ilerleyen teknoloji/iletişim zenginliğinin üreticilerin çıkarına olduğunu ve bunun tüketicilere pek yansımadığını iddia ediyor. Dolayısıyla bu dünyayı biraz şeffaflaştırarak kimin hangi servise ne kadar ödediğini, size verilen fiyatın gerçekten adil olup olmadığını herkese göstermek istiyor.

Girişimciler şimdiden 100’den fazla veri noktası toplamış. Araştırmanın sonunda bu sayının artacağına da şüphe yok. Tabii sunulacak bilgilerin gerçekten uygulanabilir olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Aşağıda paylaşılan birkaç örnek bilgiyi görebilirsiniz. Benim indirimli fiyat formülüm ise özellikle ABD’nin Black Friday gibi önemli günlerini beklemek, indirim kuponu aramak, öğrenci indirimini sorgulamak ve AppSumo’daki yüksek indirimleri yakalamak şeklinde. Eğer sizin de farklı taktikleriniz varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz. 😉

– HubSpot’un 2 ürününü birlikte kullanıyorsanız %30 gibi bir indirim alabiliyor. Bu bilgiyi paylaşan kişi MarketingHub ve SalesHub için ayda 800 dolar ödediklerini paylaşıyor.

– Mixpanel kullanan bir kullanıcı aylık 400 bin ziyaretçili sitesi için aylık bin dolar ödediğini söylüyor. İşin ilginçi bu rakam sitede paylaşılanın 1/5’i.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Evobulut: Tüm İş Süreçlerini Tek Noktada Toplayan Yazılım Platformu

Next Article

Seekout: Yetenek Arayan Şirketlerin Yapay Zekâlı Dostu

Related Posts