Korona Butonu: Parayı Bas, Butonu Al

Korona Butonu: Parayı Bas, Butonu Al

Button.do için Million Dollar Homepage fikrinin farklı bir versiyonu diyebiliriz. Aslında koronavirüs ile bir ilgisi yok, sadece onun şöhretinden faydalanıyor.

Sistem şöyle işliyor; ortada kırmızı bir KoronaVirüs panik butonu var ve butona tıkladığınızda bir siteye gidiyorsunuz. eğer o site bağlantısı sizin olsun isterseniz butonu satın alabilirsiniz. 🙂

1 cent Fazla Veren Butonu Alır

Butona daha yüksek fiyatı veren kişi butonu satın alabiliyor. Bu durumda da sizin link rafa kalkmış oluyor ve bunun ne kadar kısa sürede gerçekleşeceğini bilmek zor.

Ben bu yazıyı yazarken butonun ücreti 9 dolar idi yani yaklaşık 60 lira. Sağ alt köşede butonun toplam tıklanma sayısı yazıyor. Belli bir dakika ve tıklanma sayısındaki değişimi tutarak ne kadar tık alınabileceği hesaplanabilir ama uğraşmaya da değer mi ayrı konu.

Ayrıca butonu satın alanlar ayrı bir sayfada listeleniyor

Toplanan Para DSÖ’ye Bağışlanacak*

Eğer gerçekten viral bir şekilde yayılırsa insanlar en yüksek tutarı kimin verdiğini görmek için siteye geri gelebilir. İşin güzel tarafı ise kazanılan paranın pandemi ile savaşan sağlık kuruluşlarına gidecek olması. Ödemeler ise Paypal ile alınıyor.

İtiraf etmek gerekirse CoronaButton’ın Türkiye’den taliplisi olmayacağını düşündüğüm için Carrd.co ile bir benzerini yapmaya çalıştım ama linki anlık olarak güncellemek gerektiğinden vazgeçtim. 🙂

koronabutonu.com alan adı da boş. Eğer kodlamasını yaparsanız ve ödeme sistemi gerekirse benim Stripe hesabını kullanabiliriz. Elbette tutarı bağışlamak şartıyla. 😉

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Nedir? Geleceği Görenler, Türkiye'nin ilk internet girişimlerinin hikâyelerini anlatan dönemsel bir araştırma…

  • 192
Devamını oku

Unicorn Nest, yatırım bulma konusunda girişimlere yardımcı olan veri odaklı bir girişim. Bir tavsiye motoru gibi…

Devamını oku

Nedir? Girişimzel, Türkiye'deki girişimcilikle ilgili kaynakları toplayan bir başka içerik dizini. İçinde…

  • 245
Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami