Datarow: Amazon Redshift İçin Büyük Veri Analiz Aracı

Nedir?

Datarow, Amazon’un veri ambarı uygulaması Amazon Redshift için veri araştırma ve görselleştirmeyi kolaylaştıran bir araç. Türkiye’de kurulan girişim, birkaç gün öncesine kadar az sayıda kişinin tanıdığı bir girişimdi ama Amazon tarafından satın alınınca adından söz ettirmeyi başardı.

ABD’ye açıldıktan sonra değeri anlaşılan Datarow’un kurucuları Can Abacıgil ve Eren Baydemir bir zamanlar Mekanist.net için ter döküyordu. Kısa süre içinde bu başarıya ulaşmış olmaları içimizde saklı yetenekler olduğunun bir kanıtı gibi.

LinkedIn’e göre Datarow’un 10 çalışanı var. Satın alma tutarı açıklanmış değil ve yabancı medyada maalesef bu satın alma haberine pek rastlamadım.

Can Abacıgil’in, Clicktale tarafından satın alınan FlightRecorder‘ın da kurucusu olduğunu paylaşmadan geçmeyelim. Yani bu Can Abacıgil’in ikinci ‘exit’i oldu. Kendisini tebrik ediyoruz.

Ürünün demosunu ve daha önce alınmış yatırım bilgisini aşağıda görebilirsiniz.

2016’da Türkiye’de TeamSQL adıyla kurulan girişim 2017 yılında Ömer Erkmen, Melih Ödemiş, Dilek Dayınlarlı, Umur Çubukçu, Ali Servet Eyüboğlu, Ali Karabey, Numan Numan (bkz: çıkış haberi) ve ACT Ventures’ın katılımıyla 345 bin dolarlık melek yatırım, Aralık 2017’de ise ACT Ventures’tan 1 milyon dolarlık hisseye dönüştürülebilir borç almış.

 

 

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Robomotion RPA: Manuel Süreçleri Otomatikleştirin

Next Article

Ideas For Free: 150 Bin TL Destekli Bedava Fikirler

Related Posts