Domestika: İspanya’nın Unicorn Eğitim Platformu [Black Friday + %10 İndirim]

Çevrimiçi eğitim ve topluluk platformu Domestika, görsel ve içerik olarak açıdan profesyonel seviyedeki eğitimlerini Black Friday nedeniyle sadece 60-70₺’ye kadar indirdi ama eğitimlere geçmeden önce kısaca Domestika’yı tanıtalım.

Domestika nedir?

Domestika, Julio G. Cotorruelo ve Tomy Pelluz tarafından 2010 yılında İspanya’da kurulan bir eğitim platformu. Bu nedenle sitede İspanyolca kayıt edilmiş eğitimler görürseniz şaşırmayın. Ayrıca site 8 dilde yayın yapıyor. Türkçe maalesef yok.

İşe bir forum olarak başlayıp, talebe dönük video eğitim platformuna dönüşmüş. Ayrıca topluluk tarafı da devam ediyor ve aşağıda bahsettiğim üzere kullanıcılar tasarımlarını/projelerini paylaşabiliyor.

Domestika, Ocak 2022’de aldığı 110 milyon dolarlık yatırımla bir unikorn olduğunu ve 1.3 milyar dolar değerlemeye ulaştığını da ilan etti.

Eğitim Ücretleri ve İndirimler

Domestika’da eğitimler tek tek veya set halinde satılıyor. Skillshare, Masterclass veya NeoSkola’da olduğu gibi tek abonelikle tüm eğitimlere ulaşmak maalesef mümkün değil. Ancak eğitim ücretlerinin oldukça uygun ve TL bazında olması eğitimleri ulaşılabilir kılıyor.

Şu anda tüm eğitimler Black Friday için kısa süre için 60-70₺ bandında geziyor ve bu indirime ek olarak GNET-10OFF kodu ile %10 indirimden faydalanabilirsiniz. Eğitimlerin $ bazındaki fiyatı ise 10$ yani yaklaşık 200₺.

Ben şimdilik aşağıdaki gördüğünüz yazarlık eğitimini satın aldım ve izlediğim kadarıyla fayda gördüğümü söyleyebilirim. Güzel bir şablonla ilerliyor ve dediğim gibi çekim kalitesi, görüntüler çok iyi. Eğitimlerin pratik ödev/çalışma bölümleri olması da öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlıyor. Popüler kurslara şuradan göz atabilirsiniz.

 Domestika Plus

Eğer ben çok eğitim alırım buradan diyorsanız Domestika Plus aboneliğinden de bahsedelim. Bunu sadık müşterilere özel bir üyelik tipi gibi görebilrisiniz. Aylık 70₺ yıllık ödediğinizde ise 50₺/ay bedelinde, yani yıllık 600₺.

Bu abonelikte indirim kodu çalışmadı ama ayda 1 kursu ücretsiz takas edebiliyorsunuz ki bu zaten Domestika Plus ücretini fazlasıyla amorti ediyor.

Ayrıca eğitim satın alırken %20 ek indirim, Domestika’nın ‘Open Courses’ başlıklı eğitimlerine erişim hakkı, eğitimleri bitirdiğinizde sertifika alabilme hakkı da elde ediyorsunuz.

Şirketlere Özel Fiyatlama

Domestika Live ve Podcast içeriklerini ise herkes ücretsiz olarak takip edebilir. ‘Ben şirketim için satın almak istiyorum’ diyen koca yürekli bir işverenseniz özel fiyatlardan faydalanmak için şöyle buyrun.

Eğitim Çeşitliliği

Domestika’daki eğitimler şirketin kendisi tarafından çekildiği için görsellik ve video kalitesi açısından çok profesyonel. Renkler, mekân tasarımı, profesyonel ses kaydı ve video montaj ile karşımıza izlemesi keyifli eğitimler çıkıyor. Eğitim süreleri de genelde 2-4 saat aralığında.

Eğitim çeşitliliği genelde tasarım odaklı. Yani grafik tasarımdan illustrasyona, kaligrafiden 3 boyutlu tasarıma, mimari tasarımdan el işlerine kadar farklı kategorilerde güzel tasarım eğitimleri mevcut. Ayrıca yazmaya dair 48 eğitim olması da dikkat çekici.

Diğer yandan ses ve müzik, el sanatları, fotoğraf ve web-uygulama tasarım eğitimlerini de Domestika’da bulabilirsiniz. No-code özelinde ise şimdilik zayıf; sadece 8 eğitim var, bunların 5 tanesi WordPress ile ilgili.

Domestika’nın ana Youtube kanalının 700 binden fazla abonesi ve güzel içerikleri var videolar İspanyolca. Neyse ki İngilizce bir kanal daha açmışlar ve orada da farklı eğitimlerden videolar bulmak mümkün.

Domestika’da Eğitimci Olmak & Topluluk Tarafı

Eğer eğitmen olarak bildiklerinizi gelire dönüştürmek istiyorsanız şuradan başvuru yapıp olumlu yanıt almanız gerekiyor. Kabul edilirseniz de ise herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Türkiye’deki bir eğitmen nasıl çekim yapar emin değilim ama gördüğüm kadarıyla Türk bir eğitmen yok sitede. İlk olabilirsiniz. 🙂

Domestika’da okullar/üniversiteler kendi sayfalarını oluşturabiliyor ve öğrenciler de okullarına bağlı şekilde profillerini oluşturabiliyor. Kendilerini tanıtıp, eğitimlerini ve tasarımlarını/içeriklerini/projelerini profilinde paylaşabiliyor. Bir nevi Deviantart gibi düşünebiilirsiniz. Evet, 2000 yılından beri hala ayakta. 🙂

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Girişim Satmak 1: Ölmeden Önce Sat

Next Article

AI Writing Araçları İçin İndirim Kuponları

Related Posts