egaranti: Garanti belgelerinin dijital dönüm noktası

Kamil Kınacı, Sinan Peksoy ve Faruk Yılmaz tarafından 2021 yılında kurulan egaranti, garanti süreçlerinin yönetimini tek bir ekranda bir araya getiriyor. Dijitalleşen garanti belgeleri, hem müşterilere hem de markalara birçok farklı avantaj sağlıyor.

Son kullanıcıların saatten telefona, bilgisayardan buzdolabına satın aldığı her ürünün garanti belgesini egaranti sistemlerine girmesi mümkün. Manuel olarak gerçekleştirilen bu işlemin haricinde girişimin iş birliği gerçekleştirdiği markalarda garanti belgesi doğrudan egaranti üzerinde yer alıyor.

140’a yakın marka ile yüz binlerce müşteriye ulaşan egaranti, yalnızca garanti belgelerini dijitalleştirmekle kalmıyor. Ek garanti ve sigorta süreçlerinin de yönetilebileceği bir deneyim sunan girişim, markalara müşterileri ile daha hızlı iletişime geçebileceği yollar sunuyor.

Girişim, Ağustos 2022’de çıktığı ilk kitle fonlama turunda 25 milyon TL değerleme üzerinden 2.8 milyon TL tohum öncesi yatırım almıştı. Yalnızca bir yıl sonra Aralık 2023’te düzenlenen ikinci kitle fonlama turunda ise girişim değerlemesi 150 milyon TL’ye çıkmıştı.

Kısa bir süre önce Yapı Kredi ile gerçekleştirdiği iş birliğini açıklayan egaranti, sunduğu tüm özelliklerini Yapı Kredi Mobil uygulamasının Evim+ platformunda daha fazla kullanıcı ile buluşturuyor. Şimdilik uygulamada yalnızca garanti süreçlerini yönetmek mümkünken yakında bakım/onarım, sigorta gibi özellikler de Yapı Kredi Mobil’de yer alacak.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Co Print: 3D yazıcı aksesuarları ile 450 bin dolar yatırım

Next Article

Waste Log: Evinizden atık toplayan mobil uygulama

Related Posts