Ethical Shopper: Ekolojik Markaları Keşfedin

Ethical Shopper, e-ticaret sitelerinde markaların ne kadar ‘ahlaklı’ üretim yaptığını gösteren bir Chrome eklentisi. Herhangi bir sayfada/sitede Ethical Shopper eklentisine tıkladığınızda (eğer listede varsa) o markanın genel değerleme puanını, insanları, gezegenimizi ve hayvanları ne kadar düşündüğünü görebiliyorsunuz.

Bu eklentiyi geliştiren Bakar Tavadze ama eklenti penceresindeki detay bağlantısına tıkladığınızda daha ayrıntılı bilgi sunan directory.goodonyou.eco adresine yönlendiriliyorsunuz. Burada markanın ucuz mu pahalı mı olduğuna dair bilgi ve daha uzun açıklamalar yer alıyor.

Affiliate Marketing Üzerine Kurulu Bir İçerik Sitesi

En çok istediğim şeylerden biri bu tür faydalı uygulamaların/eklentilerin artması ama neredeyse tamamı para kazanamayıp kapanıyorlar. Neyseki burada bir istisna söz konusu; bu eklentiye veri sağlayan goodonyou.eco adında bir içerik girişimi var. Sadece ekolojik ürünleri tanıtıyor ve gördüğüm kadarıyla gelir ortaklığı (affilaite) modeliyle para kazanıyor.

Marka listesini veren adresinde 1000’den fazla değerlendirme var ve bu değerlendirmelerin neye göre yapıldığı açıklanıyor. Söz konusu değerlendirmelere Android ve iOS uygulamaları üzerinden de erişebilirsiniz. Umarım Goodonyou’nun işleri yolunda gider ve doğa/insan dostu üretim daha erişilebilir şekilde tüketime sunulur.

Belki Türkiye’de de bunun bir benzerini yapan birileri olur. Mesela bu tür bir eklentinin gıda ürünleri için de yapılması güzel olmaz mıydı?

Ethical Shopper eklentisine Product Hunt’ta destek olmak için tıklayın.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

SEMrush: Gelişmiş SEO & İçerik Pazarlaması Aracı (14 Gün Ücretsiz)

Next Article

12Dakika: Profesyoneller İçin 12 Dakikalık Çevrimiçi Tanışma

Related Posts