Ethical Shopper: Ekolojik Markaları Keşfedin

Ethical Shopper, e-ticaret sitelerinde markaların ne kadar ‘ahlaklı’ üretim yaptığını gösteren bir Chrome eklentisi. Herhangi bir sayfada/sitede Ethical Shopper eklentisine tıkladığınızda (eğer listede varsa) o markanın genel değerleme puanını, insanları, gezegenimizi ve hayvanları ne kadar düşündüğünü görebiliyorsunuz.

Bu eklentiyi geliştiren Bakar Tavadze ama eklenti penceresindeki detay bağlantısına tıkladığınızda daha ayrıntılı bilgi sunan directory.goodonyou.eco adresine yönlendiriliyorsunuz. Burada markanın ucuz mu pahalı mı olduğuna dair bilgi ve daha uzun açıklamalar yer alıyor.

Affiliate Marketing Üzerine Kurulu Bir İçerik Sitesi

En çok istediğim şeylerden biri bu tür faydalı uygulamaların/eklentilerin artması ama neredeyse tamamı para kazanamayıp kapanıyorlar. Neyseki burada bir istisna söz konusu; bu eklentiye veri sağlayan goodonyou.eco adında bir içerik girişimi var. Sadece ekolojik ürünleri tanıtıyor ve gördüğüm kadarıyla gelir ortaklığı (affilaite) modeliyle para kazanıyor.

Marka listesini veren adresinde 1000’den fazla değerlendirme var ve bu değerlendirmelerin neye göre yapıldığı açıklanıyor. Söz konusu değerlendirmelere Android ve iOS uygulamaları üzerinden de erişebilirsiniz. Umarım Goodonyou’nun işleri yolunda gider ve doğa/insan dostu üretim daha erişilebilir şekilde tüketime sunulur.

Belki Türkiye’de de bunun bir benzerini yapan birileri olur. Mesela bu tür bir eklentinin gıda ürünleri için de yapılması güzel olmaz mıydı?

Ethical Shopper eklentisine Product Hunt’ta destek olmak için tıklayın.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

ABD’nin ve dünyanın en iyi girişim hızlandırma merkezlerinden Y Combinator bu yaz tamamen dijital ortamda…

Devamını oku

Tam donanımlı görsel yönetim ürünü Image4io, sitenizdeki görselleri optimize etmenizi sağlayan yerli bir…

Devamını oku

Youtube'da Beraber İzleme Eklentisi Nedir? Sosyalleşme imkanları pandemi nedeniyle azalırken birlikte bir şeyler…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami