Finmark: Girişimciler için Finansal Model Yönetim Aracı

Finmark, her girişimcinin itinayla yapması gereken işi kolaylaştıran bir ölçümleme aracı. Girişiminizin para kazanma modeline göre nasıl ilerlediğini kolayca takip etmenizi ve gerektiğinde başkalarıyla paylaşabilmesini sağlıyor.

Bazı temel sorularla ve kolay bir kurulumla kullanıcılarını karşılayan Finmark, mevcut nakit akışıyla parayla girişiminizi kaç ay daha ayakta tutabileceğinizi, işe alıp adımlarını nasıl atmanız gerektiğini, pazarlama ve satış konusunda nasıl performans gösterdiğinizi net bir şekilde ortaya koyuyor. Elbette gerektiğinde yatırım aramaya çıkmanız için de bir bildirim özelliği var.

Bu ölçümlemeleri ve takip sürecini elbette Excel gibi araçlarla yapmak mümkün ama karmaşık ve öğrenmesi güç gelebilir. Finmark, Excel uzmanı olmadan da girişiminizin finansal geleceğini kolaylıkla tahmin etmenizi sağlıyor. Bunu yapabilmek için de elbette kullandığınız finansal ve yönetim araçlarıyla (Quickbooks,  Xero, Stripe, Zuora, Payroll vb.) konuşması gerekiyor. Yani bu araçlara erişim hakkı tanımlıyorsunuz.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra da artık Excel güncelleme yüküyle uğraşmadan ve sürekli kendini güncelleyen bir sistem içinde kafanız rahat bir şekilde işinize odaklanabiliyorsunuz.

Ücretlendirme

Finmark ücretlendirme tarafında girişiminizin aylık gelirine göre fatura kesiyor. Yani siz belli gelir seviyelerini geçtikçe Finmark’a ödediğiniz tutar da artıyor. Ama bu çok yüksek veya oransal bir rakam değil. Örneğin aylık 100 bin dolar gelire kadar ayda sadece 100 dolar ödüyorsunuz.  100 bin – 200 bin dolar arasında da ayda 250 dolar ödemeniz gerekiyor.

Henüz beta aşamasında olan ve davetiye sırası bekleten Finmark, benim daha önce yazdığım ‘Rakamlara Fısıldayan Adam‘ kafasına yakın bir girişim. Gelecekte bu tarz ürünlerin giderek artacağını ve girişimlerdeki batış oranının azalacağını düşünüyorum.

Eğer girişiminizin finansal geleceğinden kaygı duyuyorsanız, gelecek senaryolarını modellemekve daha iyi işe alım stratejisi tasarlamak ve geç olmadan pivot etme yetkinliğine kavuşmak istiyorsanız Finmark’a bir şans verebilirsiniz. Şu aşamada Finmark’ın ne kadar başarılı olacağını kestirmek de kolay değil ama Product Hunt sayfasındaki yorumları okuyabilirsiniz. Birkaç gün önce günün birincisi oldular.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Şubat 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Eski adı Convertfox olan Gist, başarılı bir iş kurmanız için farklı araçlar sunan bir yazılım ürünü.…

Devamını oku

Lunchclub, profesyonel bağlantılar kurmak için işimizi kolaylaştıran bir girişim. Üstelik LinkedIn gibi kuru…

Devamını oku

Türkiye’de dünyaya açılan girişimler AppSumo’da boy göstermeye devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami