Fırat Demirel

Fırat Demirel 1985 yılında Kars’ta doğdu. Lise eğitimini Kars Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 

2007 yılında mobil içerik yönetimi, mobil servis kurguları ve sosyal ağ yönetimiyle ilgilenmek üzere Pozitim Teknoloji’de çalışmaya başladı.

2008 yılında teknoloji ve tasarım üzerine yazılar yazmaya başladı ve 2009 yılında Türkiye’nin en etkili girişimcilik medyası Webrazzi.com’a yazar olarak katıldı. Dokuz yıl boyunca teknoloji ve internet girişimciliği üzerine binlerce yazı kaleme alarak ekosistemin en çok içerik üreten ve tanınan isimlerinden biri oldu.

2016-2018 yılları arasında kitap ve kültür dergisi Arka Kapak’ta 3 yıla yakın bir süre köşe yazarı ve yayın kurulu üyesi olarak görev yaptı. 

2015-2017 yılları arasında İSTEV Vakfı’nı düzenlediği felsefe ve bilim tarihine odaklanan dört dönemlik eğitim serisini tamamladı. 

2017 yılında ArıKovanı’nda başlattığı kitlesel fonlama projesi başarıyla sonuçlandı ve Türkiye’de internet girişimlerinin kuruluş yıllarını anlattığı kitabı Geleceği Görenler adlı ilk kitabı Türkiye’nin en güçlü yayınevlerinden Kronik Kitap tarafından yayımlandı.

Mart 2019 yılında Türkiye’de internet girişimciliğinin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Girisimler.net‘i hayata geçiren yazar, halen teknolojinin dönüşümü, girişimcilik trendleri, içerik ve ürün geliştirme stratejileri ile girişim pazarlaması konularına odaklanıyor ve sürekli kendini eğitmeyi sürdürüyor. 

Halen bağımsız yazar ve danışman olarak çalışan Fırat Demirel, bir yandan da İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor.

Sorry,You have not added any story yet

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Finmark, her girişimcinin itinayla yapması gereken işi kolaylaştıran bir ölçümleme aracı. Girişiminizin para…

Devamını oku

Admuuv, bir dijital pano yazılımı. Yani dijital ekranların yönetimini üstlenen sayısal bilgilendirme (digital…

  • 864
Devamını oku

Türkiye'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) dijitalleşme konusunda halen geriden geliyor ve bu durumu…

  • Genel
  • 1.3K
Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.