Fırat Demirel

Fırat Demirel 1985 yılında Kars’ta doğdu. Lise eğitimini Kars Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 

2007 yılında mobil içerik yönetimi, mobil servis kurguları ve sosyal ağ yönetimiyle ilgilenmek üzere Pozitim Teknoloji’de çalışmaya başladı.

2008 yılında teknoloji ve tasarım üzerine yazılar yazmaya başladı ve 2009 yılında Türkiye’nin en etkili girişimcilik medyası Webrazzi.com’a yazar olarak katıldı. Dokuz yıl boyunca teknoloji ve internet girişimciliği üzerine binlerce yazı kaleme alarak ekosistemin en çok içerik üreten ve tanınan isimlerinden biri oldu.

2016-2018 yılları arasında kitap ve kültür dergisi Arka Kapak’ta 3 yıla yakın bir süre köşe yazarı ve yayın kurulu üyesi olarak görev yaptı. 

2015-2017 yılları arasında İSTEV Vakfı’nı düzenlediği felsefe ve bilim tarihine odaklanan dört dönemlik eğitim serisini tamamladı. 

2017 yılında ArıKovanı’nda başlattığı kitlesel fonlama projesi başarıyla sonuçlandı ve Türkiye’de internet girişimlerinin kuruluş yıllarını anlattığı kitabı Geleceği Görenler adlı ilk kitabı Türkiye’nin en güçlü yayınevlerinden Kronik Kitap tarafından yayımlandı.

Mart 2019 yılında Türkiye’de internet girişimciliğinin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Girisimler.net‘i hayata geçiren yazar, halen teknolojinin dönüşümü, girişimcilik trendleri, içerik ve ürün geliştirme stratejileri ile girişim pazarlaması konularına odaklanıyor ve sürekli kendini eğitmeyi sürdürüyor. 

Halen bağımsız yazar ve danışman olarak çalışan Fırat Demirel, bir yandan da İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor.

Sorry,You have not added any story yet

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Geleceği Görenler Kitabı İçin %20 İndirim Kodu

Next Article

GirişimlerNet: Girişimcilik Merkezi

Related Posts