FocusMate: Verimliliği Artıran Videolu Birlikte Çalışma Platformu

Nedir? Nasıl Çalışır?

FocusMate, çalışma/odaklanma performansını görüntülü görüşmeyle artırmak isteyen bir girişim. ‘Virtual coworking’ olarak tanımlanan bu yöntemle iki kişi tanıştıktan sonra kameraları açık şekilde kendi işlerini yapmaya başlıyor.

FocusMate, bilimsel açıdan karşılıklı denetimin şeffaflık, hesap verebilirlik gibi nedenlerle üretkenliği %200-300 artırdığını iddia ediyor. (Bkz: İşin bilimsel açıklamaları.) Sisteme kayıt olduktan sonra takvimde kimlerin hangi saatler arasında birlikte çalışmaya açık olduğunu görebiliyorsunuz.

Çalışırken kameranız açık kalıyor ama mikrofonu kapatabiliyorsunuz. Ayrıca mesajlaşma bölümü var ama bu oturup mesajlaşmanız için değil, mesela masadan kalktığınızda neden kalktığınızı yazmanız vb. durumlar için. Unutmayın, temel hedef çalışma verimliliğini arttırmak.

Kısacası görüntülü görüşme olsa da oturup karşı taraftakini izlemeniz için de kullanılmıyor. (Elbette bunun için bir engel de yok.) Başlarken ne üzerine çalışacağınızı söylüyorsunuz ve oturup işinizi yapıyorsunuz.

FocusMate‘i bugün ilk kez tecrübe ettim ama benim için çok fark yarattığını söyleyemem. Belki bir kaç deneme daha yapabilirim. Karşımdaki kişi ise bir öğrenciydi ve ders çalıştı.

Gelir Modeli? Ücretlendirme?

Haftalık 3 görüşmeye kadar ücretsiz bir servis. Eğer sınırsız randevu oluşturmak istiyorsanız aylık 5$ ödemeniz gerekiyor.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Continually, websitenizdeki ziyaretçilerin dönüşüm oranını belirgin şekilde artırabilecek bir sohbet botu. Ben…

Devamını oku

Indie World Wide, dünya çapında bağımsız girişimcileri dijital ortamda video buluşmalarla bir araya getiren bir…

Devamını oku

Chaport: Ücretsiz ve Yalın Canlı Sohbet Aracı Chaport satış, pazarlama, müşteri desteği gibi farklı alanlada…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami