Foodie Advice

Foodie Advice, seyahatlerinizde neyi nerede yiyeceğinizi söyleyen kolektif bir içerik portalı. Dünyadaki tüm yemekseverlerin tavsiyelerini bir araya getirmeye çalışan girişim, mekân/şehir/yemek bilgleri paylaşıyor ve 4 farklı dil desteğiyle erişilebiliyor (Türkçe, Rusça, İspanyolca, İngilizce).

Nasıl Çalışıyor?

FoodieAdvice.com‘u ziyaret ederek içeriklere ücretsiz şekilde erişebilirsiniz. Üye olduğunuzda ise şehir, mekân ve yemek önerebilir, istediğiniz yemekleri ‘beğendiğim yemekler’ listesine ekleyebilirsiniz. Site içindeki aktivitelerinizle de Foodie Advice puanı kazanarak popüler üyeler arasına girebilirsiniz. Bkz: Farid Movsumov

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

Websitesini Android uygulamasıyla destekleyen Foodie Advice, tamamen ücretsiz hizmet veriyor ve reklamdan gelir kazanmayı hedefliyor.

GirişimlerNet Değerlendirmesi:

Konum tabanlı ve mekân odaklı hizmetler yıllardır hayatımızda olan şeyler. Ancak Foodie Advice hem amatör hem de profesyonel gurmeleri kendine çekerek kullanıcılarda farklı bir tat bırakabilir. Aksi takdirde Foursquare/Swarm, Zomato ve Yelp gibi uygulamalar arasında kendine yer bulması çok kolay değil. Yemekler hakkında da detaylı bilgiler toplayarak içerik tarafını eşsiz hale getirebilir.

Diğer yandan profiller henüz sosyal etkileşime açık değil. Zamanla bu konuda yapılacak geliştirmeler de daha sadık kullanıcılara sahip olmasını sağlayacaktır. Üyelere statü rozeti eklenebilir ve mekânlarla anlaşarak bu üyelere ücretsiz yemek randevuları ayarlanabilir.

Foodie Advice’ın Hikâyesi:

30 Aralık 2018 : Farid & Zeynep Movsumov, bir şehirdeki yabancılara yemek tavsiyeleri sunan Foodie Advice’ı MVP haliyle yayına aldı. Girişim fikri ilk kez 5 Kasım 2018’de ortaya atılmıştı.

10 Ocak 2019: Foodie Advice Product Hunt’ta tanıtıldı ve günün 3. projesi seçildi. Gün içinde 1000 civarında çok kaliteli ziyaretçi ve 150 civarında kullanıcı kazandı.

12 Ocak 2019: Foodie Advice, Betalist’te tanıtıldı.

8 Şubat 2019: İspanyolca dil desteği eklendi. Birkaç gün sonra kullanıcılara yanlış e-posta gönderilmesi üzerine bazı kullanıcılar e-posta listesinden çıktı. Bu durum bazı hataların düzeltilmesini sağladı.

18 Şubat 2019: Rusça dil desteği eklendi.

2 Mart 2019: Android uygulaması yayınlandı.

4 Mart 2019: Kullanıcıların kendi sitelerine rastgele yemek eklemelerini sağlayan “sitene ekle” özelliği geliştirildi.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Talkshow Team: Remote Ekipler İçin Asenkron Video Görüşmeler

Next Article

Grabono

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: