Glofox: Spor Salonlarının Apsiyon’u

Glofox, butik spor/fitness salonları için geliştirilen bir yönetim yazılımı. Sunduğu özelliklerle spor salonlarının (gym, yoga, fitness…) hemen her ihtiyacına dokunuyor ve detaylı müşteri/gelir takibi yaparak işlerini daha ileri bir noktaya taşımasına yardımcı oluyor.

‘Spor salonlarının Apsiyon‘u’ diyebileceğim Glofox, spor salonları için sunduğu özellikleri 5 başlıkta topluyor; pazarlama araçları, satış araçları, yönetim araçları, üye deneyim araçları ve müşteri elde tutma araçları.

Bu araçlar sayesinde salonlar mevcut müşterlerini daha iyi tanıyarak onlar özel teklifler sunabiliyor. Aylık gelir takibini daha net bir şekilde görerek gelecek için ne kadar pazarlama/satış yapması gerektiğine karar verebiliyor.

Dublin/İrlanda merkezli Glofox, sosyal medya entegrasyonundan, push/e-posta bildirimlerine, lead(müşter) yakalamadan segmentasyona, website randevu eklentisinden check-in kiosk’unaa kadar bir çok özellik/imkân sunuyor. Dil yerelleştirmesinin yanında spor salonu eğitmenlerinin ve sınıfların takibini yapmayı da mümkün kılıyor. Kısacası bir spor salonunun kendini her yönden iyileştirmesi için gerekli ve yeterli bir SaaS ürünü sunuyor.

Yatırım Bilgisi:

Glofox, Seri A yaatırımını da kapatan bir girişim. Toplamda 12,8 milyon dolar yatırım almış. Yatırımcıları ise Octopus Ventures, Partech, Enterprise Ireland.

2014’te kurulan girişim son yatırımını Mayıs 2019’da almış ve bu yatırımla Los Angeles başta olmak üzere ABD pazarını fethetmek istiyor.

Ücretlendirme:

Glofox, ücretlendirme detaylarını açık olarak paylaşmamış ama aylık sabit bir ücretlendirmeye ek olarak üye başına ek bir ücretlendirme yaptığını tahmin ediyorum. (Ben e-posta ile detayları istedim ama detay vermek için 5 dakikalık video/sesli görüşme teklif ediyorlar. Bilginize.)

Bu Girişim Tutar mı?

Spor salonları için yönetim yazılımı geliştirmek eşsiz bir fikir değil ancak güzel uygulamalarına çok rastlamak da mümkün değil. Glofox bu noktada işini iyi yapan bir girişime benziyor. Gerisi satış yapma başarısına kalmış ki bu alanın henüz dijitalleşmediğini düşünürsek önünün açık olduğunu söyleyebilriz. Özellikle üye deneyimi tarafındaki özelliklerin müşteri memnuniyetini ve sadakatini artıracağı kanaatindeyim. Spor salonlarına kayıt olup gitmeyenler hakkında çok iyi istatistikler çıkarabileceklerini görüyorum ki bu analiz daha iyi yapılırsa ve spor salonları isterse daha fazla kişinin daha uygun fiyatla spor yapmasının da önü açılabilir.

Glofox’un ABD’ye yayılacak olması da ayaklarını daha sağlam yere basmasını sağlayacaktır, zira Dublin çok da büyük bir şehir değil. Bir dönem ABD’de bu işi deneyen GymGroups‘u hatırlamamak mümkün değil ama sanırım o dönem yazılım ve donanımsal bir iş yapmak istedikleri için sürdürülebilir bir boyuta gelemedi.

.

.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Inzva Nedir? Inzva, kâr amacı gütmeyen eğitim odaklı bir topluluk hareketi. Yapay zekâ ve algoritma…

  • 180
Devamını oku

Email Meter: 2020 Eposta Kullanım İstatistiklerinizi Görüntüleyin EmailMeter, Gmail kullanıcıları için…

Devamını oku

SiteChecker, sitenizin SEO performansını yükseltmek üzere hizmet veren ücretsiz bir analiz aracı. Sadece…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami