Günün Girişimleri 3: Hindistan’dan YCombinator’a Seçilen 14 Girişim

ABD’nin ve dünyanın en iyi girişim hızlandırma merkezlerinden Y Combinator bu yaz tamamen dijital ortamda girişim kabul eden bir sınıf açtı. Tamamen uzaktan yönetilecek yaz sınıfına seçilen girişimler için 197 girişim sunum gününe katılacak. Bunlar arasında da Hindistan’dan 14 girişim var. Bu girişimleri INC42’nin derlemesi üzerinden sizlere ulaştırmak istedim.

Hindistanlı girişimciler bir önceki YC sınıfına 24 girişim sokmayı başarmıştı ama bu dönemde 14 sandalyeyle yetinmek zorunda kaldılar ki Türkiye’den bu rakamlara çıkabileceğimiz günü gözle bekliyorum diyebiliriz.

İşte Y Combinator’s 2020 Summer Batch olarak adlandırılan yaz sınıfına seçilen Hindistan merkezli girişimler. Bu girişimler arasında henüz pazara çıkmayan 2 girişim eksik.

 1. Zuddl: Çevrimiçi konferans / canlı yayın platformu. 2020’de kuruldu, merkezi Haydarabad.
 2. Medpiper Technologies: Tıp dikeyinde doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanları için profesyonel bağlantı ve iş arama platformu. 2020’de kuruldu, merkezi Bangalore.
 3. SockSoho: Direkt tüketicilere ulaşan, sadece erkeklere özel çoraplar üreten bir marka. 2019’da kuruldu, merkezi Çandigarh.
 4. Decentro: Finansal entegrasyonları birkaç kodla halletmeyi sağlayan bir API tabanlı otomasyon platformu. 2020’de kuruldu, merkezi Bangalore.
 5. Statiq: Elektrikli araçlar ve bisikletler için en yakın elektrikli araç şarj istasyonu bulmayı sağlıyor. 2020’de kuruldu, merkezi Gurgaon.
 6. Mesh: Uzaktan çalışan şirketler için verimlilik platformu. 2020’de kuruldu, merkezi belirtilmemiş.
 7. Farmako Healthcare: Sağlık kayıtlarını ve reçeteli bir noktada toplamayı sağlayn merkezi kayıt sistemi. 2019’da kuruldu, merkezi Panaji.
 8. Eatable: Dijital menü uygulaması. 2019’da kuruldu, merkezi Bangalore. Türkiye’den dünyaya açılan FineDineMenu’nün bir benzeri gibi.
 9. inFeedo: Yapay zekâ temelli bir algoritmayla işten ayrılmaya meyilli, şirketten soğuyan çalışanları tespit etmeyi hedefliyor. 2016’de kuruldu, merkezi Gurgaon.
 10. Bikayi: Ücretsiz WhatsApp entegrasyonu e-ticaret sitesi kurmayı sağlıyor. Ödeme sistemi ve sipariş takibini de sunuyor. 2019’de kuruldu, merkezi Haydarabad.
 11. WareIQ: B2B özelinde e-ticaret girişimlerine ertesi gün teslimat hizmeti sunuyor. 2019’de kuruldu, merkezi Bangalore.
 12. SuperTokens: Web uygulamalarında oturum jetonlarının (session token) güvenliğini sağlıyor. 2019’de kuruldu, merkezi Mumbai.

Y Combinator’ın 2021 Kış Sınıfı için şuradan başvuru yapabilirsiniz. Tüm YC girişimlerini ise şuradan inceleyebilirsiniz.

Hindistan’ın Covid19 pandemisine nasıl direndiğini ve girişimcilik ekosistemi hakkında daha fazla bilgi için şuradaki podcasti dinleyebilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Supepeer Nedir? SuperPeer, alanında uzman isimlerin video (görüntülü) danışmanlık hizmeti vermesini sağlayan…

Devamını oku

Y Combinator'ı bilirsiniz. Kurucusu Paul Graham'ı da. Peki Jessica Livingston'ın Y Combinator'ın diğer kurucu…

Devamını oku

Bir kez daha yeni (veya yeni gördüğüm) girişimleri kısa kısa tanıtmaya başlıyorum. Zira çok fazla yeni…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami