Günün Girişimleri 7: OnePager VC, Toogle Hire, Artifact Personal Podcasts

OnePager VC: Yatırımcılar İçin Girişiminizin Hazır Sayfası

OnePager VC, girişimlerin yatırımcılar için tanıtım sayfası oluşturmasını sağlayan bir araç. Adından da anlaşılacağı üzere tek sayfalık bir sayfa oluşturmanıza olanak tanıyor ve bu sayfada girişiminizi ve ekibinizi tanıtıp, yatırımcı sunumunuzu ve tanıtım videonuzu ekleyebiliyor, yatırım beklentinizi detaylı şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Ayrıca yatırımcı ve danışman ekibinizi de sayfanıza gösterme şansınız var. OnePager VC, bu haliyle ikâme edilemeyecek bir şey değil ama ilerleyen dönemde ekleyecekleri özellikler işin rengini değiştirebilir. Zaten OnePager VC, Open Scout adlı bir girişimin yan projesi olarak geliştirilmiş. Open Scout da girişimcileri yatırımcıları ilgi alanlarına göre eşleştiren bir hizmet.

Örnek olarak onepager.vc/girisimlernet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Girişiminize özel linki isterseniz belli e-postaların görebileceği şekilde paylaşma şansınız da var. Diğer güzel bir detay da sayfanız görüntülendiğinde eposta ile bildirim alıyor olmanız. Yoğun zamanlarda sıkıcı olabilir ama ilgiyi görmek için de güzel bir fırsat.

Toogle Hire: İşe Alımda Özgeçmişe Değil Test Sonuçlarına Bakın

Toogle Hire de bir başka girişimin yan ürünü. İş/zaman takip uygulaması Toogle’ın geliştirdiği Hire, işe alım özgeçmişlere bakarak karar vermenizin önüne geçmek istiyor. Bunun için de personel adaylarıyla paylaşabileceğini testler oluşturmanızı sağlıyor.

Hazırlanan testleri çözen adayların aldığı puanlar yöneticinin önüne düşüyor ve daha rasyonel bir işe alım kararı verilmesini sağlıyor. Sadece yazılımcı testlerine odaklanan ürünler var ama Toogle Hire işi daha sade bir şekilde çözmeye imkân tanıyor. Toggl’ın ayrıca Plan ve Track adlı iki özelliği/ürünü daha var, toggl.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Artifact: Aile ve Arkadaş Grupları İçin Profesyonel Podcast Hizmeti

Artifact, aile ve arkadaş gibi küçük ve yakın gruplar arasında belli bir konuda podcast yapmayı sağlayan bir hizmet. Tek yapmanız gereken konuşacağınız bir konu ve kimlerin bu konuşacağını belirlemek. Bundan sonrasını Artifact hallediyor. Görüşülecek kişilerle randevu alıp, görüşmeyi kaydedip podcast’e ekliyor.

Çok çeşitli konularda pocast yapmanıza yardımcı olan Artifact, genelde 30 dakika süren bir podcast bölümünü 175 dolar karşılığında hazırlıyor. Bölüm sayısı arttıkça da fiyat düşüyor. Örnek bir kayıt için buraya tıklayınız.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Youtube'da Beraber İzleme Eklentisi Nedir? Sosyalleşme imkanları pandemi nedeniyle azalırken birlikte bir şeyler…

Devamını oku

Dünyanın en popüler uzaktan çalışma topluluklarından RemoteOK, şimdi de uzaktan (remote) çalışanların kendi…

Devamını oku

Etkinlikalani.com özellikle Covid-19 nedeniyele artan çevrimiçi etkinlik, seminer, eğitim gibi yayınların…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami