Günün Girişimleri 11: Base64, ReadInShort, Passion Economy Stack

Base64: İstediğiniz Dokümandan İstediğiniz Parçaları Ayıklayın

Base64, farklı dokümanlar içindeki farklı bileşenleri ayıklayan bir yazılım ürünü. Sisteme yüklediğiniz dokümandan metin, fotoğraf, imza veya farklı bileşenleri Base64 ile ayıklayabiliyorsunuz. API ve UiPath RPA üzerinden bu işi otomatize de edebiliyorsunuz.

Yapay zekâ destekli sistem küçük veya büyük çeşitli amaçlarla kullanılabileceği gibi, güvenlik ve hız konusunda da iddialı. Erken aşama girişimler için ilk 1000 sayfa taramayı ücretsiz olarak sunan Base64, büyüme aşamasındaki girişimlerden/şirketlerden sayfa başına 1 dolar talep ediyor. Daha büyük çaplı işler içinse özel fiyat alabiliyorsunuz.

Ozan Eren Bilgen tarafından kurulan Base64, dün de Product Hunt’ta tanıtıldı ve desteklerinizi bekliyor.

ReadInShort: Kitap Özetlerini Eposta İle Gönderen Girişim

Readinshort, kendine has bir üslupla kitap özetleri çıkaran ve eposta yoluyla takipçilerine gönderen bir servis. Uzun özetlerden ziyade, 3-5 dakikalık pratiğe dönük tavsiyelerin derlendiği özetler sunuyor. Şimdilik sadece 1 kitap özeti yayıınlayan ve tamamen ücretsiz hizmet veren Readinshort, oldukça yeni bir girişim. Yerli bir girişim olan Bir Yudum Kitap‘ın bir benzeri diyebiliriz, yakında iOS uygulaması da yayınlanacak.

Passion Economy Stack: Yeteneğinizi ve Tutkunuzu Paraya Dönüştürün

Passion Economy Stack, adından da anlaşılacağı üzere yeteneğini ve tutkusunu paraya/işe dönüştrenler ve dönüştürmek isteyenler için bir başvuru kaynağı. Topluluk liderlerinden eğitimenlere, etkinlik organizatörlerinden podcast yapımcılarına, yazarlardan video üreticilere kadar geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Kaynaklar arasında ise makaleler, topluluklar, e-posta bültenleri, kişiler, videolar ve şirketler var. PES’nin içerikleri Mika Reyes & Zack Khan tarafından derleniyor.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

İngiltere merkezli girişim OverFund, girişimcilere ve girişimci adaylarına yatırım alma yolunda destek olan bir…

Devamını oku

Girişimcilerin dostu, mükemmel indirimlerin başkenti AppSumo, 2020 Black Friday indirim dönemi için ilk…

Devamını oku

ABD’nin ve dünyanın en iyi girişim hızlandırma merkezlerinden Y Combinator bu yaz tamamen dijital ortamda…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami