Günün Girişimleri 16: Boomerangme, Scribe, Q-Stats, Parity Bar

Boomerangme (Günün Fırsatı)

Boomerangme, kendi sadakat programınızı oluşturmanızı sağlayan bir girişim. Fiziki kartlar yerine mobil ortamda gerekli altyapıyı sunan Boomerangme ile mobil sadakat kartı oluşturup, damgalama, para iadesi, indirim kodu, abonelik, sertifika gibi özelliklere kavuşuyorsunuz. Böylece %30 gelir artışı vadediyor.

Apple Wallet ve Google Pay’e kolayca eklenebilen kartlar oluşturan Boomerangme, kendi içinde bir CRM sistemi de sunuyor. Sunduğu ölçümleme özelliğiyle sadakat programınızın nasıl gittiğini de tek ekranda görebiliyorsunuz.

Loopy Loyalty gibi bir alternatifi de olan Boomerangme’yi ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz ama normal tarifede aylık ücretleri aylık 69 dolardan başlıyor. AppSumo fırsatında ise 99$ karşılığında ömür boyu üyelik hakkı sunuyor. Müşteri sadakatini artırmak isteyen küçük işletme sahipleri için oldukça faydalı olabilir.

Scribe

Scribe, hızlıca ‘nasıl yapılır’ dokümanları oluşturmanızı sağlayan çok faydalı bir araç. Birine nasıl yapılacağını göstermek istediğiniz işi ekran görüntüsü olarak kaydediyorsunuz ve Scribe bu işin nasıl yapılacağını adım adım ekran görüntülerine ve linklere dönüştürerek bir rehbere çeviriyor. Diğer bir değişle etkili bir kontrol listesi hazırlıyor.

Bu sayede işi yapmasını istediğiniz kişi nereye tıklayıp işlemi nasıl yapacağını çok kolay bir şekilde anlayıp, takıldığında da bu dokümana bakarak daha az vaktinizi alıyor. Windows ve MacOS uygulamasıyla kullanılabilen Scribe, kullanıcılarına ayda 20 saat kazandıracağını vadediyor. Scribe, şu an için ücretsiz kullanılabiliyor, ücretli üyelik ise aylık 29$’dan başlıyor.

Q-Stats

Q-Answers, dünyanın en çok trafik çeken soru-cevap sitelerinden Quora’ya odaklanan bir pazarlama ajansı. Bu ajansın geliştirdiği Q-stats eklentisi ise Quora gibi soru-cevap sitelerinde hangi soruları yanıtlayıp daha çok trafik çekebileceğinizi söylüyor. Görüntülediğiniz bir soru hakkında çeşitli verileri önünüze getiren eklenti, o sorunun ne kadar görüntülenme aldığını ve gerçek bir fırsat olup olmadığını puanlıyor.

Quora’da pazarlama demişken bu konuya özel hazırlanmış Quorofic kitabını tekrar hatırlatmış olayım.

Parity Bar


Parity Bar, her ülkedeki parite farkına göre indirim bildirimleri göstermeyi sağlayan bir araç. Örneğin biz Türkiye’de olduğumuz için ABD’deki bir servisin bize daha yüksek oranda bir indirim gösterdiğini düşünün.

Bir haftasonu projesi olarak hayata geçirilmiş ama çok önemli bir konuya parmak bastığını söyleyebilirim. Bu parite meselesi küresel bir teknoloji sorunu olsa da henüz çözümü bulunmuş değil. Bu küçük aracın ise bu yönde teşvik edici olması sevindirici.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 15: Podcast Pitch Kit, Profitwell, The Premoney List, PressFul

Next Article

CopyAI, Freemium Üyeleri Nasıl Tetikliyor?

Related Posts