Günün Girişimleri 17: LinkzAI, Bippd, Code Crafters, Talkyard

LinkzAI (Günün Fırsatı)

LinkzAI, otomatik bağlantı (link) önizlemeleriyle websitenize renk ve işlevsellik katan bir araç. Hızlıca websitenize entegre edebileceğiniz LinkzAI ile kullanıcılarınız linklere tıklamadan içerik hakkında bilgi edinebiliyor ve dilerse yoluna devam edebiliyor.

LinkzAI, iki farklı önizleme sunuyor; birinde fare imlecini bağlantı üzerine getirdiğinizde bir pencere açarken, diğerinde kullanıcı bağlantıya tıkladığında bir önizleme gösteriyor. Sayfada kalma süresinin uzamasını sağlayan LinkzAI, SEO’ya katkı sunduğunu ve diğer linklemelere göre daha hızlı bir yüklenme performansı sunduğunu iddia ediyor.

ezLinkPreview, Peeklink ve Owlskip gibi alternatifleri olan LinkzAI’yı aylık 2500 gösterime kadar ücretsiz kullanabilir ve aylık 5 dolar gibi küçük bir ücretlendirmeyle deva edebilirsiniz. Tabii Appsumo fırsatı yine rakipsiz bir teklif sunuyor ve tek ödemeyle 59$’a ömür boyu üyelik hakkı veriyor.

Bipp’d

Bipp’d, ‘build in public’ yani Türkçe’ye çevirdiğimiz haliyle #YaparkenAnlat kavramı üzerine inşa edilen bir girişim. Hatta bu alana odaklanan bir Twitter kopyası da diyebiliriz. Twitter’daki diğer kullanıcıları takip edebiliyorsunuz ama henüz mesajlaşma özelliği yok.

Genelde bu tarz paylaşımlar Twitter üzerinden yapılıyor ve Twitter’ın paylaşım sınırlarına takılıyor. Biipd ise sadece yaparken anlatanları bir araya getirdiği websitesinde 1200 veya karakter ile girişimcilerin neler yaptıklarını bir araya topluyor.

Twitter’dan da içerik çekebilen bippd, sunduğu filtrelerle başka girişimcilerin maceralarını keşfetmenizi kolaylaştırıyor. Bipp’d’e hemen üye olup kullanıcı adınızı alabilir ve Product Hunt sayfasını inceleyip destek verebilirsiniz.

Code Crafters

Code Crafters, yazılım programlamada sanatçı seviyesine çıkmak isteyenlere hizmet veren bir platform. Programlama becerinizi artırmanız için farklı meydan okumalar sunuyor ve bunlarla başa çıkmanızı istiyor.

Özel teknikler öğrenmenize ve gelişmiş dil desenlerini keşfetmenize yardımcı olan Code Crafters, sizin ortaya koyduğunuz sonuca uzman yorumunu da ekleyerek doğru sonuca nasıl daha iyi bir şekilde ulaşabileceğinizi gösteriyor.

Bireysel olarak kayıt olabileceğiniz Code Crafters’a şirketlerin yazılım ekipleri için dahil olabilir. Sadece 3 gün ücretsiz deneme süresi olan Code Crafters’a 79$/ay ücretle abone olabilirsiniz.

Talkyard

Talkyard, farklı topluluklar için kullanılabilecek bir açık kaynaklı forum ve sohbet altyapısı sunuyor. StackOverflow, Slack, Discourse, Reddit, Disqus gibi platformları örnek alan Talkyard’ı ister şirket içinde ekibiniz için, isterseniz öğrenci grubunuz için veya kâr amacı gütmeyen bir organizasyon için kulanabilirsiniz.

Talktard, yanıtlanmayan soruları kolayca listeliyor, filtreleme seçenekleriyle de eğer bir destek forumu kurduysanız müşteri memnuniyetini artırmanıza yardımcı oluyor. Talkyard, blogunuza veya teknik dokümanlarınıza yorum eklemenize de imkan tanıyor. Şu sayfadan forum örneklerine göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

CopyAI, Freemium Üyeleri Nasıl Tetikliyor?

Next Article

Günün Girişimleri 18: NeuronWriter, Zam Geldi mi, Launch YC, TillyPay

Related Posts