Haftanın Girişimleri 1: FluAI, BiSelam, ClickUp ve …

Haftanın Girişimleri 1: FluAI, BiSelam, ClickUp ve …

Kaçıranlar için geçtiğimiz hafta tanıttığım 8 girişimi yine kısa açıklamalarıyla paylaşıyorum. Başlıktaki link inceleme sayfasına gidiyor. Haftaiçindeki gelişmelere göre ek yorumlarımı da parentez içinde sona ekliyorum.

Hafta boyunca gözüme takılan faydalı içerikleri Haftanın Özeti etiketinde, 1 hafta boyunca tanıttığım tüm girişimleri de Haftanın Girişimleri etiketinde bulabilirsiniz.

FluAI: Nezle ve Gribe Karşı Yapay Zekâ Asistanı
FluAI nezle, grip gibi üst yolunum yolu enfeksiyonlarında kullanıcıya kişisel analiz ve öneriler veren bir mobil sağlık uygulaması. Gelecekte bu tür uygulamalara para vermeye hazır olun. (direkt link)

BiSelam: Fenomenlerden Selam Getiren Girişim
BiSelam, ağırlıklı olarak sosyal ağlarda severek takip ettiğiniz fenomenlerin size özel video çekmesine aracılık eden bir girişim. Ücretler gerçekten çok uygun.(direkt link)

ClickUp: Trello & Asana’nın Pabucunu Dama Atan Verimlilik Platformu
Her iş için sadece Trello kullanmayı düşündükten sonra eskiden üye olduğun ClickUP’ı yeniden keşfettim. ClickUp, tam da üstte yazdığım gibi tüm iş araçlarının yerini alan bir verimlilik platformu. (Twitter’da epey ilgi çekti, deneyenler oldu. Ben henüz geçiş yapmadım.) (direkt link)

Telegram Bildirim Botu: Site Hareketleri Bildiren Telegram Botu
Telegram Bildirim Botu, web sitenizde veya uygulamalarınızda istediğiniz işlemlerin gerçekleştiğini Telegram üzerinden bildiren bir yazılım. (direkt link)

Pearlii: Uzaktan Diş ve Ağız Sağlığını Kontrol Eden Uygulama
Pearlii de FluAI’a benzer şekilde yapay zekâ desteğiyle fotoğraf üzerinden diş sağlığına odaklanıyor ve bozuk diş yapılarını erken aşamada düzeltmeyi hedefliyor. (direkt link)

WPfomify: Websitenize Sosyal Kanıt Bildirimleri Ekleyin (Fırsat)
WPfomify, WordPress tabanlı sitelerde sosyal kanıt bildirimleri eklemenizi sağlıyor. Yani sıradan banner gösteriminden öte gerçek kullanıcı ve ziyaretçi aktivitelerini canlı olarak yansıtabiliyor.(Fırsat kaçtı) (direkt link)

Playht: Blogunuzu Podcaste Çeviren Girişim (Fırsat)
Başlığın net biçimde özetlediği şekilde internette yayınlanmış bir yazıyı otomatik olarak seslendirip yayınlamanızı, hatta podcaste çevirmeniz Playht sayesinde pekâla mümkün. Sadece blog yazılarını değil, eğitim/kurs içeriklerini de bu şekilde seslendirmeniz mümkün. (Fırsat kaçtı. Ben satın almadan saatler önce aldım.) (direkt link)

Remote Demo Day: 4000+ Yatırımcıya Uzaktan Sunum Yapın
Popüler melek yatırımcılık kitabı Angel’ın yazarı, Launch.co’nun ve TheSyndicate’in kurucusu Jason Calacanis ise işi farklı bir boyuta taşıdı ve 400 yatırımcının girişimcileri dinleyeceği bir Remote Demo Day organize ettiğini duyurdu. (direkt link)

FenoBase: Türkiye’nin İnfluencer Veritabanı
Eskişehir merkezli Fenobase, kategorilere ve platformlara göre fenomen (influencer’ları) bulabildiğiniz bir veritabanı. Kampanyalarınız veya markalarınız için en uygun fenomeni bulup çalışmanız için gerekli istatistikleri sunuyor. (direkt link)

Total
25
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

FenoBase: Türkiye'nin İnfluencer Veritabanı

Next Article

Hafta Özeti 6: Dijital Ürün Satışı, Girişim PR'ı, Dofo'nun Hikâyesi ve ...

Bildiğiniz gibi GirişimlerNet’i açtıktan sonra istikrarlı bir şekilde tanıtımlara devam ediyorum ve bu süreklilikte Patreon destekçilerinin payı olduğunu da söylemeden geçemem. Tanıttığım girişimler eskiden sadece eposta üzerinden trafik çekiyordu. Şimdiyse kalıcı birer sayfaları olduğu için girisimler.net üzerinden de trafik çekmeye devam ediyor. Üstelik girişim sayfalarındaki ziyaretçi ve beğenme sayıları bir popülerlik sıralaması oluşturuyor. Ben de Pazar günleri Haftanın Popüler Girişimleri’ni yayınlamanın faydalı olacağını düşündüm ve bir puan sıralaması yaptım.

Bu seçkiyi ilk kez yayınlandığım için son 3 haftanın tüm listesini sıralı olarak paylaşıyorum. Bundan sonrakilerde ise o haftanın popüler girişimlerini ve en popüler içerikleri paylaşmaya çalışacağım.

Umarım kaçıranlar bu içerik de faydalı olur ve çevrenizle paylaşarak bana destek olursunuz. Yarın sabah 9:00’da yeni bir girişim tanıtımında görüşmek üzere. 😉

Puanlar (p) Nasıl Hesaplanıyor?

1 ziyareti = 1 puan. 1 beğeni = 5 puan. Ziyaretçi ve beğeni sayıları sürekli değiştiği için bu listenin en doğru bilgiyi yayınlandığı anda verdiğini hatırlatmış olayım.

 1. Kitapi (1480p): Bulut tabanlı ve ücretsiz bir kütüphane yönetim yazılımı.
 2. NotificUp (845p): Web tabanlı tarayıcı bildirimleri çalıştırmanızı sağlayan bir pazarlaama aracı.
 3. GirişimlerNet (777p): Evet, GirişimlerNet’in ta kendisi. Bu listeden çıkarmalı mıyım bilmiyorum. Yorumlarınızı beklerim. 🙂
 4. CiciKutu (548p): Abonelik modeliyle çalılşan çocuk kitapları seçkisi satıyor.
 5. Glocalzone (436p): Yurtdışı seyahati yapanlara ek gelir kazandırıyor ve yurtdışından ürün almak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor.
 6. Ege Usulü (400p): Aydın’dan Türkiye’ye doğal ürünler gönderen bir e-ticaret girişimi.
 7. Bazarazia (239p): Kırgız-Türk ortak yapımı bir ilan / pazar yeri sitesi. Ürün kiralama da var.
 8. Digitox (231p): Androidli telefonlar/tabletler için ekran bağımlılığını azaltmayı hedefleyen bir uygulama.
 9. Bekchy (208p): Web servisleri için geliştirilen bir yazılım güvenliği uygulaması. GirişimlerNet için de yerli bir girişim olan Bekchy’den faydalanıyorum.
 10. Blinkist (203p): Abonelik modeliyle kitap özetleri okumanızı sağlayan bir mobil uygulama. Listedeki tek yabancı girişim.
 11. Davetiyem (181p): Kolayca davetiye sitesi hazırlamanızı sağlayan bir araç.
 12. Getform (163p): Web tasarımcılar ve yazılımcılarının işini kolaylaştıran bir form oluşturma altyapısı.
 13. Mektepp (146p): Türkiye’de eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla odak noktasına öğretmenleri alan açık kaynaklı bir paylaşım platformu.
 14. Startup Buffer (131p): Bir Türk tarafından kurulan ve İngilizce yayın yapan bnir girişimci dizini.
 15. Wiseback (123): Müşteri deneyimi yönetimi üzerine bulut tabanlı çeşitli çözümler sunan bir girişim.
 16. B2BStore (101p): B2B dikeyinde hizmet olarak sunulan yazılım (SaaS) ürünleri geliştiren bir girişim.
 17. Dijital Dil Okulu (102p): Yabancı dil eğitimine odaklanan bir eğitim girişimi.
 18. BoostRoas (93p): BoostRoas, bir yazılım girişim değil ama ilk içeriklerden biri olduğu için yer vermek istedim. Reklam harcamalarınızdan elde ettiğiniz geliri artırmayı sağlayan BoostRoas, webinar serisiyle de ekosisteme katkı sağlayan ve ofissiz çalışan nadide dijital ajanslardan biri.
 19. Proffer (75p): Limited veya Anonim Şirket sahipleri veya çalışanları için fiyat teklifi hazırlamayı kolaylaştıran bir iOS uygulaması

Önemli Dipnot:

Anasayfada hemen karşınıza çıkan Yeni Girişimler bölümünde sadece girişimler yer alıyor. Fakat Popüler Girişimler sekmesinde tüm içerikler sıralamaya girebiliyor. Yani o vitrinde herhangi bir içerik (podcast, kişi profili, yatırımcı vs.) yer alabilir. Her kategorinin en popüler içeriklerini keşfetmek için ilgili kategori sayfasına girmeniz gerekiyor.

Total
25
Shares
2 comments
 1. Selamlar, bence Popüler Girişimler kısmında filtreleme özelliği olsa ve görüntülenme ve beğenme sayısına göre sıralansa aslında daha iyi olabilir. Anasayfa da popüler girişimleri sıralamak ise çok iyi bir fikir. Tebrik ederim.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

CiciKutu: Çocuklara Özel Kitap Aboneliği

Next Article

DinamikCRM

%d blogcu bunu beğendi: