Happscribe: Video/Ses Deşifresi ve Altyazı Oluşturma Aracı (Fırsat)

Video ve ses içeriklerinin giderek güçlendiği bir dönemdeyiz. Fakat yazının değeri tükenmiş değil. Hatta yazının olmadığı işler halen biraz eksik. Bu noktada hibrid çalışmak daha önemli hale geliyor. Bunun için de Happyscribe’den bahsetmek gerekiyor.

Happyscribe, video veya ses dosyalarındaki konuşmaları metine çeviren bir speech-to-text’ ürünü. Aslında size daha önce de Voicedocs ve Deşifren gibi bu tarz ürünler tanıtmıştım. Ayrıca yerli teknoloji girişimlerinden SesTek de bu alanda kurumsal hizmetler veriyor. Peki Happyscribe’ı neden tanıtıyorum?

Aşağıda detaylı özellikleri yazdım ama 3 ana sebebi hemen paylaşayım;

1) Voicedocs, Deşifren ve SesTek Türkçe ağırlıklı hizmet veren girişimler. Happyscribe ise şimdilik Türkçe deşifre hizmeti sunmuyor ama 119’dan fazla dil ve aksanda deşifre yapıyor. Ama bizim için aslolan elbette İngilizce. İrlanda aksanını da Texas aksanını deşifre edebiliyor.

2) Happyscribe’da altyazı oluşturma gibi harika bir özellik var. Açıkçası bunun nasıl yapıldığını hep düşünmüş ve bazı İngilizce videolar için ucuz iş pazarlarına (Fiver, Bionluk vs.) gitmeyi planlamıştım. Happyscribe bu işi kolayca yapmanızı sağlıyor. .SRT uzantılı altyazı dosyasını alıp istediğiniz yere yükleyebilir veya videoyu gömülü şekilde indirebilirsiniz.

3) Bu tarz ürünler saat/kredi şeklinde ücretlendirme yapar. Happyscribe da öyle yapıyor ama Appsumo’da çıkan harika fırsat ile sadece 69 dolar ödeyerek ömür boyu her ay 2 saatlik çeviri hakkı kazanmak mümkün. Eğer bana daha fazlası lazım diyorsanız sınırsız kod alabilirsiniz.

Trint* gibi bir alternatifi de olan Happyscribe’da normal ücretlendirmeyle 72 dolara ancak 5 saatlik çeviri alabiliyorsunuz. Appsumo sattığı hizmetin bedelinin 342 dolar değerinde olduğunu söylüyor ama ömür boyu olduğu düşünülürse çok daha fazla edeceğini görmek zor değil. Bu arada Voicedocs’ta saatlik ücretin 35 dolar yani 5 dolar kadar ucuz olduğunu ekleyeyim. İngilizce, Almanca ve Türkçe deşifre yapma imkânı sunuyor ama elbette tüm özellikleri göze aldığınızda Happyscribe çok daha donanımlı bir ürün.

Diğer yandan Happyscribe’a Appsumo üzerinden ömürlük hizmet alanlar eklentilerde de süresiz %50 indirimden faydalanıyor.

Özetle şu anda özellikle İngilizce deşifre yapanlar için harika bir fırsat var. Bir arkadaşımın ‘alalım mı’ uyarısıyla farkettiğim bu fırsatı ilginize sunuyorum. İndirimin bitmesine 24 saat gibi bir süre kaldığını da hatırlatmak isterim. Eğer Appsumo Plus abonesi değilseniz bu son şansınız.

Happyscribe’ın özellikleri;

– Otomatik deşifre
– Gelişmiş noktalama işaretleri
– Konuşmacı tanıma
– Proofreading (dilbilgisi düzeltme) yardımcısı
– API desteği
– İnteraktif altyazı editörü
– Görsel zaman çizelgesi ve ses dalgaları
– Saniye bazında karakter kontrolü
– 9 dilde makine çevirisi
– Kişisel kelime sözlüğü

 

Appsumo fırsatını 60 gün içinde iade etme hakkınız olduğunu da hatırlatayım. Appsumo bu konuda çok rahat. Direkt iade et butonu var ve uğraşmadan paranızı geri alabiliyorsunuz. Eğer Appsumo kredisi almak isterseniz hemen kredi olarak hesabınıza ekleniyor.

Ek bir bilgi olarak Happyscribe’ın dün itibarıyla (2 Eylül) .co uzantısından .com uzantısına geçtiğini de paylaşayım. Yani karşımızda olgun bir girişim olduğunu söyleyebilirim ki 155 kişi Appsumo yorumlarında ortalama 4,5 puan vermiş.

Happyscribe fırsatını incelemek için tıklayın.

*Trint’in ücretlendirmesine bakmanızı da öneririm. Aylık 60 dolardan başlasa da 7 dokümana kadar “süre sınırı olmadan” hizmet verdiğini söylüyor. Adil kota gibi bir şey koymuşlar ama onun da sınırını yazmamışlar. İlginç…

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Midas adlı yabancı borsalarda komisyonsuz hizmet alma girişimini daha önce sizlere tanıtmış ve henüz SPK…

Devamını oku

SaaS Girişimlerinden İlham Veren Kaynaklar SaaS girişimlerinin sayısı giderek artarken bu girişimlerin…

Devamını oku

Bigcroc, girişim fikirlerini doğrulamak için kurulan bir nevi hazır danışmanlık ürünü. Girişim fikrinizi…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami