Happy Tools: Dağıtık Şirketlere Özel Araçlar

Nedir? Nasıl Çalışır?

Happy Tools, dağıtık şirketler için ekip yönetimini kolaylaştıran bir araç seti. WordPress’in arkasındaki şirket olan Automattic tarafından geliştirilen Happy Tools’un ilk ürünü de Happy Schedule. Bu ürün farklı zaman dilimlerindeki kişilerin çalışma saatlerini, ne üzerinde çalıştıklarını ve nasıl bir iletişime açık olduklarını tek bir ekranda görebilmeyi sağlıyor. Böylece farklı ülkelerde olsalar da 24 saat veya kendi çalışma saatleriniz içinde kesintisiz hizmet sunmanızı kolaylaştırıyor.

Automattic, dağıtık bir şirket olduğu için bu alanda bir çok ürün/araç geliştirmiş ve Happy Schedule bunlardan ilki. Yakında yenilerini de listeye ekleyeceğini söylüyor. Happy Tools’da profil oluştururken WordPress.com hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz.

Gelir Modeli & Ücretlendirme:

Automattic, Happy Tools’da kullanıcı başına aylık 5 dolar gibi bir fiyat belirlemiş. Şu anda tek ürün/araç var ama bunun yanına yeni ürünler ne zaman eklenecek ve fiyat değişecek mi belli değil. 30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanınız olduğunu da paylaşmadan geçmeyeyim.

ABD’de 53 milyon serbest çalışan olduğunu 2020’de ABD iş gücünün yüzde 50’sinin serbest çalışanlardan oluşmasının beklendiğini paylaşmıştım. Serbest çalışanlarla uzaktan tam zamanlı çalışanları ayırmak gerek ama Happy Tools’un sitesinde yazdığı gibi modern ofisler pek de bildiğimiz ofisler gibi olmayacak. Türkiye’deki girişimlerin de buna alışması ve farklı milletlerden yetenekleri de bünyesine katması lazım.

Eğer uzaktan ve özellikle farklı zaman dilimlerinde çalışan bir şirketiniz varsa Talk Show‘u da incelemenizi tavsiye ederim.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Letterstack, e-posta bülteni (newsletter) gönderenlere özel bir kaynak sitesi. Sekiz farklı kategoride e-posta…

Devamını oku

Bir uzay mühendisi, deneyimli teknoloji yazarı ve profesyonel konuşmacı olan Ahmet Usta, teknoloji dünyasının…

  • 127
Devamını oku

İnternetin linkler üzerine kurulu olduğunu ve link paylaşmanın çok önemli olduğunu her fırsatta söylerim.…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami