Hey: Basecamp Ekibinden Yepyeni Bir E-posta Deneyimi

Hey: Basecamp Ekibinden Yepyeni Bir E-posta Deneyimi

ABD teknoloji dünyasının köklü girişimlerinden Basecamp, yeni bir e-posta sağlayıcısıyla Gmail ve Outlook’a kafa tutmaya hazırlanıyor. Bu yeni ve iddialı servisin pazara çıkışı yaklaşırken henüz duymayanlar için kısa da olsa bir paylaşım yapmak istedim.

Basecamp (eksi adıyla 37Signals) kurucu ortağı Jason Fried’ın bir süre önce açıkladığı hizmet için ilk davetiyeler 15 Haziran’da gönderilecek. Davetiye almak için yapmanız gerekense [email protected] adresine ‘e-posta’ ile ilgili hikâyenizi göndermek.

Hey.com hakkında herhangi bir ekran görüntüsü yok ama ‘e-posta servislerinin 25 problemi‘ yazısına bakarsanız biraz fikir alabilirsiniz. Anlaşılan o ki Basecamp ekibi kişisel eposta adresimizin artık daha kolay yönetilebilir ve takip edilmekten uzak tutmak istiyor.

Jason Fried ve sonradan Basecamp ortağı olan David Heinemeier Hansson, girişimcilik alanındaki farklı görüşlerini Rework (2010) ve Remote: Office Not Required (2013) adlı 2 farklı kitapta dile getirmişti. Basecamp ekibi Ruby on Rails  uygulama geliştirme framework’ünü de teknoloji dünyasına hediye ettiler.

Proje yönetim uygulaması Basecamp şu anda tamamen uzaktan çalışan bir ekip tarafından geliştiriliyor. Jason ve David’in uzun zaman sonra yeni bir ürünle ne kadar başarılı olacaklarını da zaman gösterecek.

15 Haziran’da ilk davetiyelerden birini almak isterseniz siz de yukarıda bahsettiğim şekilde bir e-posta atabilirsiniz. Jason, kullanıcı adlarını kesinlikle satmayacaklarının ve pazarlama/kurumsal amaçlı eposta adreslerinin şimdilik kabul edilmeyeceğini söylüyor. Yani burada bireysel e-posta kullanımına dönük bir çıkış olduğu malum.

Bildiğiniz gibi Google 2009-2010 yıllarında Wave ile radikal bir dönüşüm yapmaya çalışmıştı ama tutmayınca kapattı. Son dönemde Superhuman’ın üretkenlik anlamındaki yükselişinin Basecamp ekibine cesaret verdiğini de düşünüyorum.

Karşımıza nasıl bir ürün çıkacağını da merakla bekliyorum. Umarım Inbox by Gmail’de olduğu gibi ilk deneyenlerden biri olurum. 🙂

Eğer Hey.com alan adının nasıl satın alındığını merak ediyorsanız Jason’ın şu yazısına göz atabilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Missafir Nedir? Missafir, evinizi kısa süreli kiralama platformlarına zahmetsizce listelemenizi sağlayan bir…

  • 365
Devamını oku

Nedir? Product Hunt, girişimcilerin ve maker’ların ürünlerini tanıttığı ve teknoloji/tasarım meraklısı…

  • 294
Devamını oku

Nedir? Nasıl Kullanılır? Nine Shopping, abonelik modeliyle e-ticaret yapmak isteyenlerin yardımına koşan bir…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami