GirişimlerNet Özel İndirim Kulübü’ne Hoşgeldiniz.

GirişimlerNet Özel İndirim Kulübü’ne Hoşgeldiniz.

Her girişimcinin derdi olan sürekli nakit akışı benim de dertlerimden biri. Dolayısıyla zamanımın bir kısmını özel içeriklere ayırmak için daha fazla gecikmek istemedim.

Patreon’da GirişimlerNet’i ilk günden beri destekleyen çok kıymetli okuyucular var ama dün ilk kez onlara özel bir içerik yayınladım: Haftanın Özeti 6.

Ve günlük epostamı açan 300-400 kişiden sadece 2 yeni destekçi geldi. Ama o 2 kişi ortalama 4$ destek olunca bu jesti karşılıksız bırakmak istemedim ve Özel İndirimler sayfasını yayına aldım. (Bu yazıyı yazarken 1$’lık bir destek daha geldi.)

Dilerseniz 7 soruda konuyu netleştirmeye çalışayım.

1) Özel indirimler nedir?

Özel indirimler adından da anlaşılacağı üzere Patreon destekçilerime özel indirimler sunacağım bir bölüm. Patreon’da sadece 1 dolar ile destek olan kişiler bile Özel İndirimler sayfasına girip bu indirimleri görebilecek.

2) Destekçi olmayanlara indirimler bitecek mi?

Tabii ki hayır. Bir süredir odaklandığım girişimlere ve internet kullanıcılarına faydalı indirimler bulmaya/almaya devam edeceğim.

3) İndirimler ne kadar özel?

Bu bölümde mümkün olduğunca sadece GirişimlerNet destekçilerine özel indirimler bulmaya çalışacağım. (Bkz: Quorific)

Ayrıca bir şekilde internette bulduğum bazı indirim kodlarını/yollarını da Patreon destekçilerine teşekkür etmek adına sadece Özel İndirimler sayfasında paylaşacağım.

En kötü ihtimalle size zaman kazandıracağıma emin olabilirsiniz.

4) Şu anda özel indirim var mı?

Destekçi olduğunuzda hangi indirim kodlarına sahip olacağınızı Özel İndirim etiketinde görebilirsiniz.

5) Destekçilere özel farklı içerikler de olacak mı?

Haftanın Özeti’ni Patreon destekçilerine özel yapmaya başladım. Aklımdaki farklı içerik türlerini de yavaş yavaş hayata geçirme niyetindeyim. Mesela GirişimlerNet’in büyüme oranlarını da aylık olarak Patreon Partonları ile paylaşmayı düşünüyorum.

6) Bunca işi 1 dolar için yaptığının farkında mısın?

Açıkçası para kazandıran diğer işlerin yanında bu yaptığım bazen çılgınlık gibi geliyor ama durumun farkındayım. 1 dolar dışındaki destekler Türkiye’nin gerçeklerinden kopuyor.

Bu arada Patreon’daki 1 doların sanırım 60 cent’i bana ulaşıyor. Asgari ücrete ulaşmak için önümde uzun bir yol var ama GirişimlerNet ile insanların desteğini ve güvenini kazanmanın keyfi paha biçilemez.

Diğer yandan haklarını yemeyelim, kıymet bilen güzel insanlar da var. 1$ alt sınır, üstü sizin bileceğiniz iş.

7) Patreon’dan ihya olan yok, işler istediğin gibi gitmezse ne olacak?

Şu anda diğer işlerden ve iş ortaklıklarından kazandıklarımla hayatımı idame ettiriyorum. Kitlesel fonlama ve Patreon gibi girişimlerinse beni kendine çeken devrimsel bir tarafı var. Bunun anlatılmasına ve anlaşılmasına katkı sağlamayı bile seviyorum.

Geleceği Görenler de bir hayal ve pek yapılmamış bir şeydi ama bazılarını harekete geçirdi. Sonuçta iyi bir iş ortaya çıktı. ve sanırım bazılarına da ilham oldu. Destekçilerime buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Onların yeri ayrı.

Bu işi de bir şekilde tutturmaya bakacağım ama eğer bu iş tutmaz da düşersem yeniden kalkmaya bakarım. Eric Cantona’nın dediği gibi “Ben asla bir rakibe karşı oynamam, ben yenilgi duygusuna karşı oynarım.”

Aslolan mücadeledir. 

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Webinar Daveti: Almanya Girişimcilik Ekosistemini Tanıyalım

Next Article

SaaS Marketer: SaaS Girişimleri İçin Açık ve Net Pazarlama Taktikleri

Related Posts