E-Posta Yoğunluğunu Inoreader İle Nasıl Azalttım? (%10 İndirim)

E-postamdaki Newsletter Yükünü Nasıl Azalttım?

Bilgiye erişimde dünya altın çağı yaşıyor dersek yanlış olmaz. (Elbette Afrika hariç*) Dünyanın en önde gelen zihinlerini ayakkabılarımızı giymeden izleyip dinleyebiliyoruz… Son dönemlerde en çok faydalandığımız içerik türlerinden biri de hiç şüphesiz kişisel e-posta bültenleri, popüler adıyla ‘‘personel newsletters’ oldu.

Evet, e-postanın içerik dağıtımında bir kanal olarak kullanılması yeni değil ama kişisel derlemeler bu konuda bir kaç yıldır yükselişe geçti. Son yıllarda bir sürü kişi (bkz: Erman, Muhammed, Onur) kişisel e-posta bülteni oluşturarak çevresinde güzel bir kitle oluşturmayı başardı. Biz de onları takip ederken farkında olmadan e-postamızı şişirip durduk. 🙂

Aşağıda bahsettiğim yöntemi kullanınca bu konuda ne kadar ileri gittiğimi anladım ve sizinle de paylaşmak istedim.

Güzel Bir Özellik: Inoreader Newsletter Aboneliği

Güzel bir RSS servisi olan Inoreader’a bu sene de paralı abone olmuştum ve Şubat ayında çıkardığı özellikle kazandığı parayı hakettiğini gösterdi. Bu yeni özellik e-posta bültenlerini RSS okuyucu üzerinden takip etmenizi sağlıyor. 

Tek yapmanız gereken sizin için oluşturulan e-posta adresini alıp abone olacağınız adrese girmek (detaylar).

İlk fırsatta 10’dan fazla bülten ekledim (sağdakiler benim) ve daha fazlasını eklemek için fırsat kolluyorum.

Bu özelliği hemen kullanmak isterseniz Supporter (yıllık 20 euro) veya Pro (yıllık 50 euro) kullanıcı olmanız lazım. Ben özel bir indirimle kayıt olduğumu hatırlıyorum ama sunduğu özelliklere bakınca bence gerçekten kazandığı parayı hakediyor. Android, iPad/iPhone uygulamaları da var.

İndirim Kodu

Diğer yandan beklentileri boşa çıkarmayı sevmem. Sizin için de 18339158 indirim kodu ile %10 indirim sizi var.

Newsletter abonelik seçeneğini sizin RSS okuyucunuz da sağlıyor mu bilmiyorum. Hatta Google Reader’dan sonra RSS’ten kopanlardan olabilirsiniz. Ama endişelenmeyin, yarın sizlere bu konuda yeni araç ve uygulamalar paylaşacağım. Sizin bulduğunuz bir çözüm varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.

E-posta yükünüzü biraz olsun hafifletebilirsem ne mutlu bana.

Bu yazıyı beğenirseniz lütfen sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin ve faydalı yeni içerikler için e-posta grubuma abone olun.
*Yılmaz Erdoğan’ın Büyüyorum şiirine bir gönderme.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

DigitalOcean'a 100 Dolarlık Krediyle Adım Atın (Ücretsiz Fırsat)

Next Article

E-posta Bültenlerini E-postasız Takip Ettiren 15 Girişim

Related Posts