Integromat: Zapier Alternatifi Yetenekli Otomasyon Aracı

Nedir?

Integromat, adını entegrasyon ve otomat kelimelerinden alan bir Zapier alternatifi. Yani farklı yazılım ürünleri arasında otomatik görevler oluşturmanızı sağlıyor. Örneğin RSS beslemesiyle otomatik tweet atabiliyorsunuz veya WooCommerce satışlarınızı bir Google tablosuna yazdırabiliyorsunuz.

Bir Zip dosyasını açma emri bile verebiliyorsunuz ki Integromat kendini internetin en gelişmiş otomasyon servisi olarak tanıtıyor ve bence bu nedenle de çok fazla yapacak şey arasında biraz bocalayabiliyorsunuz.

Integromat‘ın yüzlerce uygulama ve servisle entegrasyonu var ama bunlarla sınırlı değil. HTTP ve JSON modülleri sayesinde neredeyse tüm web servislerine bağlanabiliyor. Ayrıca kendi uygulamanızı da geliştirmenize imkân tanıyor.

Zapier’e göre daha uygun fiyatlı olan Integromat, 100 MB veri transferi ve 15 dakikalık sorgulamalarla 1000 işlemi ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. 10 işlem, 1 GB veri transferi ve 5 dakikalık sorgulama imkânı sunan BASIC üyelik tipiyse aylık sadece 9 dolar. Zapier’de ise ücretli hesaplar aylık 20 dolardan başlıyor.

Ben denemeye başladım bile, size de üye olup bir şans vermenizi tavsiye ederim. Bu tür ücretsiz otomasyon uygulamalarında yükü farklı girişimlere dağıtarak para harcamadan bir çok işinizi görmeniz mümkün. 😉

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Heights Platform: Yetenekli Online Eğitim Platformu [Tükendi]

Next Article

Hexometer: 7/24 Site Performans Takibi [Tükendi]

Related Posts