Kidolog: Ailenin tüm üyeleri için teknoloji dolu bir deneyim

Eray Uğurelli ve Burak Candan tarafından 2021 yılında kurulan Kidolog, kendisini bir aile teknoloji şirketi olarak tanımlıyor. “Bilinçli ebeveynler, mutlu nesiller.” mottosuyla kendisini tanıtan girişim, bünyesinde barındırdığı şirketler ile bütünleşmiş bir deneyim sunuyor.

Bir anne ve bir babanın çocuk sahibi olacağını öğrendiği ilk andan itibaren onlara birbirinden farklı hizmetler sunan Kidolog, yalnızca bununla sınırlı kalmıyor. Ebeveynlerin kendi gelişimi ve çocuğun bebeklikten ilköğretim dönemine kadar olan tüm hayat sürecine büyük bir katkı sağlanıyor.

Bir aile olmak için illa çocuk sahibi olmaya gerek yok.” diyen Kidolog kurucu ortağı Eray Uğurelli, bu noktada Kidolog’un geliştirdiği PatiWe uygulamasının ön plana çıktığını vurguluyor. Adından da anlaşılabileceği gibi PatiWe, evcil hayvan sahipleri için bir SuperApp oluşturuyor. Böylelikle kedi ve köpeklerin tüm ihtiyaçları tek bir ekran üzerinden karşılanabiliyor. 6 ay önce Kidolog bünyesine dahil olan PatiWe, kısa bir süre önce Milmetrikenerji’ye devredildi.

Çocuk gelişimine verdiği önem ile adından sıkça söz ettiren yerli girişim, geçtiğimiz yıl bir ilke imza attı. Henüz erken aşama bir girişimken başka bir erken aşama girişimi satın alarak girişimcilik ekosisteminde daha önce neredeyse hiç alınmayan bir risk aldı.

Bilkent Üniversitesi’nden çıkan, çocukların interaktif kitaplar ile sürekli öğrenme sürecine katkı sağlayan içerikler sunan Okuma Adası, Kidolog tarafından satın alındı. Readki adıyla yeniden markalaştırılan platform, çocuk gelişimine büyük bir katkı sağlıyor.

2023’ün son çeyreğinde Londra ofisi ile yurt dışı operasyonlarına başlayan Kidolog, Avrupa’da elde edeceği başarıdan sonra MENA Bölgesi’ne açılmayı hedefliyor. Bir süredir online hastane deneyimi sunmak için çalışmalar yürüten girişim, Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile birlikte bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı.

Uğurelli’nin aktardığı bilgilere göre Kidolog ile kullanıcılar, istedikleri an doktorlar ile sanal görüşmeler gerçekleştirerek rapor ve reçete dahi alabilecekler.

Girişim hakkında daha fazla bilgi almak için: https://kidolog.com/

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Waste Log: Evinizden atık toplayan mobil uygulama

Next Article

From Your Eyes: Kişiselleştirilebilir görme deneyimi

Related Posts