Kommunity: Topluluk ve Etkinlik Oluşturan Sosyal Platform

Nedir?

Kommunity, belli konular etrafında insanları topluluk haline getiren bir sosyal platform. Kullanıcılar istedikleri topluluklara üye olup o kapsamda düzenlenen etkinlikleri takip edebiliyor ve etkileşim kurabiliyor.

Örnek bir etkinlik sayfası.
Örnek bir etkinlik sayfası.

Akademik Etkinlikler İçin ‘Call for Papers’

Ücretsiz olarak topluluk ve etkinlik oluşturmaya izin veren Kommunity, genel anlamda etkinlik oluşturmanın yanında akademik camianın işine yarayacak ‘Call for Papers‘ özelliği de sunuyor. Bu sayede etkinlikler işin sunum/makale başvuruları alınabiliyor.

Etkinliğe Katılanlara ve Bekleyenlere E-posta Atın

Kommunity’nin özellikleri arasında etkinliğe katılacağını belirten kullanıcılara eposta da atabilmek de var. Etkinliğe katılamayan kullanıcılar topluluk sayfasına katılarak yeni kontenjan ve gelişmelerden haberdar olabiliyor. Etkinlik organizastörleri sadece sırada bekleyenlere de e-posta gönderebiliyor.

Küresel Girişimlerle Rekabet

Emir Karşıyakalı tarafından 2019’da hayata geçirilen girişim Meetup, Eventbrite vb. yabancı girişimlerin hakim olduğu pazarda mücadele ediyor. Yerel kullanıcıları dinleyerek avantaj kazanabilir ancak şu anda Türkçe dil seçeneğinim sunulmaması da bir handikap olarak göze çarpıyor.

Elbette girişimin direkt dünya pazarını hedeflediğini düşünebiliriz ama şu anda sitedeki toplulukların da çoğunlukla Türkiye’deki geliştirici ekosistemin olduğunu görüyoruz.

Her durumda ürünün iyi bir deneyim sunduğu eklemeliyim ve etkinlikleriniz için kullanmanızı tavsiye ederim. 😉

Total
0
Shares
5 comments
  1. Yıl 2020 ve ingilizce global bir standart haline gelmişken ingilizce öğrenmek yerine türkçe olmasını bekleme güzel kardeşim

  2. Sen yoruma düzgün bir cevap verseydin ben de sana neden türkçe olmasını tercih ettiğim konusunda bir açıklama yapardım. Sen eleştiriye böyle yorum yapıyorsan zaten artık türkçe olmasını beklemem. Not: İstersen ingilizce de yazabilir ya da konuşabiliriz.

  3. Kusura bakmayın bilal bey, kendimi kaba ve kırıcı bir dil ile ifade etmişim. Türkçe olmamasının neden gerçekten kötü olduğunu öğrenmek isterim.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

e-BABS: Online Mutabakat Otomasyonu

Next Article

GirişimlerNet İlan Servisi Açıldı [İlan]

Related Posts