Kommunity: Topluluk ve Etkinlik Oluşturan Sosyal Platform

Nedir?

Kommunity, belli konular etrafında insanları topluluk haline getiren bir sosyal platform. Kullanıcılar istedikleri topluluklara üye olup o kapsamda düzenlenen etkinlikleri takip edebiliyor ve etkileşim kurabiliyor.

Örnek bir etkinlik sayfası.
Örnek bir etkinlik sayfası.

Akademik Etkinlikler İçin ‘Call for Papers’

Ücretsiz olarak topluluk ve etkinlik oluşturmaya izin veren Kommunity, genel anlamda etkinlik oluşturmanın yanında akademik camianın işine yarayacak ‘Call for Papers‘ özelliği de sunuyor. Bu sayede etkinlikler işin sunum/makale başvuruları alınabiliyor.

Etkinliğe Katılanlara ve Bekleyenlere E-posta Atın

Kommunity’nin özellikleri arasında etkinliğe katılacağını belirten kullanıcılara eposta da atabilmek de var. Etkinliğe katılamayan kullanıcılar topluluk sayfasına katılarak yeni kontenjan ve gelişmelerden haberdar olabiliyor. Etkinlik organizastörleri sadece sırada bekleyenlere de e-posta gönderebiliyor.

Küresel Girişimlerle Rekabet

Emir Karşıyakalı tarafından 2019’da hayata geçirilen girişim Meetup, Eventbrite vb. yabancı girişimlerin hakim olduğu pazarda mücadele ediyor. Yerel kullanıcıları dinleyerek avantaj kazanabilir ancak şu anda Türkçe dil seçeneğinim sunulmaması da bir handikap olarak göze çarpıyor.

Elbette girişimin direkt dünya pazarını hedeflediğini düşünebiliriz ama şu anda sitedeki toplulukların da çoğunlukla Türkiye’deki geliştirici ekosistemin olduğunu görüyoruz.

Her durumda ürünün iyi bir deneyim sunduğu eklemeliyim ve etkinlikleriniz için kullanmanızı tavsiye ederim. 😉

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

5 Comments

  • semih keskin

    Yıl 2020 ve ingilizce global bir standart haline gelmişken ingilizce öğrenmek yerine türkçe olmasını bekleme güzel kardeşim

  • Bilal K.

    Sen yoruma düzgün bir cevap verseydin ben de sana neden türkçe olmasını tercih ettiğim konusunda bir açıklama yapardım. Sen eleştiriye böyle yorum yapıyorsan zaten artık türkçe olmasını beklemem. Not: İstersen ingilizce de yazabilir ya da konuşabiliriz.

  • semih keskin

    Kusura bakmayın bilal bey, kendimi kaba ve kırıcı bir dil ile ifade etmişim. Türkçe olmamasının neden gerçekten kötü olduğunu öğrenmek isterim.

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Social Animal: İçerik Pazarlamasının İsviçre Çakısı Social Animal bir analitik mantığıyla çalışan bir…

Devamını oku

AppSumo'nun Black Friday'e özel 15 özel fırsat paylaşacağını daha önce yazmıştım. Bugün Türkiye saatiyle…

Devamını oku

WP Reset, WordPress fanatiklerinin seveceği güzel eklentilerden biri. Kolayca WordPress sitenizi yedekleyin,…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami