Mektepp

Mektepp, “Nitelikli Eğitim” alanında faaliyet gösteren bir sosyal girişim. Eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla odak noktasına öğretmenleri alan Mektepp, öğretmenlere açık kaynaklı bir paylaşım platformu sunuyor.

Öğretmenlerin kendi deneyimlerini başka öğretmenlerle paylaşabildiği Mektepp, aynı zamanda eğitim ve eğitim teknolojileri odağında pek çok etkinlik ve projeye ev sahipliği yapıyor.

Mektepp’in Hikâyesi:

12 Şubat 2017: Girişim fikri ilk defa çekirdek takımı oluşturan 2 mühendis ve 2 öğretmen tarafından ortaya atıldı ve saha araştırmaları başlandı.

17 Haziran 2017: Mektepp, bir sosyal girişim hızlandırma merkezi olan “imece” tarafından ilk finansal desteğini sağlamış oldu. Bu kaynak bir yandan projenin bir yandan da platformun geliştirilmesi için kullanıldı.

1 Ağustos 2018:Dijital platform mektepp.com ilk defa beta olarak yayın hayatına başladı.

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Türkiye’deki girişimleri detaylı şekilde profilleyen ve eğilimleri ölçen StartupMarket, ekosistemi yakından…

Devamını oku

Cliqz’ın Vedası, Ücretsiz Eğitimler, Almanya’nın Geleceği, Önemli Podcastler... Girişiminizin sağlıklı…

  • 828
Devamını oku

Şubat ayında sizlerle paylaştığım 49 Dolara Nasıl 5000$ AWS Kredisi Aldım yazısı epey ses getirmişti. Kesin…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.