[Kitlesel Fonlama] Mimic Go: Taşınabilir Alarm Cihazı

Nedir? Nasıl Çalışıyor?

Mimic Go, kişisel eşyalarınızı veya seçtiğiniz bir alanı koruyan akıllı alarm cihazı. Bir bisiklete, sırt çantasına veya bir odaya yerleştirebileceğiniz Mimic Go, izinsiz kullanımları veya hareketlere karşı koruyucu rol üstleniyor.

Bu küçük cihaz, GPS modülü, hareket/sıcaklık sensörü, uyarı ışığı, siren sesi (120dB), Bluetooth 5.1, eSIM ve LTE-M ile internet bağlantısı gibi özelliklere sahip. Ayrıca 3 aylık pil ömrüyle uzun süre şarj etmeden çalışabiliyor.

Mimic Go’yu kullanmak için öncelikle cep telefonunuz üzerinden aygıt eşleştirmesi yapıyorsunuz. Ardından kullanım senaryosuna göre yine uygulama üzerinden gerekli seçimleri yapıp günlük yaşantınıza devam ediyorsunuz. Mimic Go istenmeyen durumlarda alarm ve uyarı ışığıyla tepki verirken uygulama üzerinden de size bildirim gönderiyor. Girişimciler Mimic Go’daki senaryoları zamanla daha da arttırmayı hedefliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5pZcRtw-xE

Gelir Modeli / Ücretler:

Indiegogo üzerinde bir kitlesel fonlama kampanyası başlatan Mimic Go, ilk aşamada cihaz satışı üzerinden para kazanacak. Söz konusu aygıta sahip olmak için şu anda 69 dolar ödemeniz yeterli. Piyasaya çıktığında piyasa satış tutarının 157 dolar olması planlanıyor.

Mimic Go, bu alandaki rakileri Ping, Tile ve TrackR gibi girişimlerden daha doğru bir tercih olduğunu da kampanya sayfasındaki karşılaştırma tablosunda paylaşıyor.

(Mimic Go, 22 Mayıs itibarıyla 30 bin dolar destek hedefinin %55’ine ulaşmayı başarmıştı.)

Kurucular:

Serdar Serttop ve Noyan Berker.

Yatırım / Destek Aldı mı?

İTÜ Çekirdek girişimlerinden olan Mimic Go ekibi daha önce Arı Kovanı’ndaki kitlesel fonlama kampanyasında başarılı olarak 104 bin TL destek toplamayı başarmıştı.

Kronoloji:

Aralık 2016: Smart Mimic, Arı Kovanı’ndaki kitlesel fonlama kampanyasını başlattı ve başarıyla fonlandı.

Mayıs 2018: Indiegogo kampanyası başladı.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

BirdSeed: Akıllı Sohbet Botu [Tükendi]

Next Article

[Fırsat] AudioHero: 250 bin Parçalık Ses Arşivi

Related Posts