Modimu: Sağlık Durumunuzu Takip Eden Yerli Girişim

Modimu: Sağlık Durumunuzu Takip Eden Uygulama

Modimu, sağlık durumunuzu kolayca takip etmenizi sağlayan bir mobil uygulama. Sorduğu bazı sorularla kişilerin sağlık durumunu takip etmesini sağlıyor ve topladığı bilgileri işleyerek geri bildirim sunuyor.

Hastalık Belirtileri Üzerinden Tahminleme

Burak Özbek tarafından kurulan girişim sorduğu detaylı sorularla hastalık teşhisine yardımcı olmayı hedefliyor. Anlık olarak sağlık bilgilerini görmeyi ve günlük sağlık rapor almaya imkân tanıyor.

Tahmin edeceğiniz gibi Modimu’nun koronavirüs (COVID-19) başta olmak üzere çeşitli hastalıklarla uyumlu belirtiler üzerinden bir eşleştirme yaparak size en isabetli tahminleri sunmayı hedefliyor.

Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin Keşfedilmemiş Potansiyeli

Şu anda erken hastalık teşhisine ve geçmişe dönük tarihçe tutmayı sağlayan Modimu, yakında bu bilgilerin doktorlarla paylaşılmasını da mümkün kılmak istiyor. Bir yönüyle devletin Nabız uygulamasıyla hastalık olduktan sonraki veri toplayıp dağıtma işini hastalık öncesinde yapmaya çalışıyor.

Prof. Melih Bulut ile yaptığımız webinarda koruyucu sağlık hizmetlerindeki potansiyeli konuşmuştuk. Modimu da bu noktada adım atan ve işlediği verilerin hacmine ve algoritmanın kalitesine göre başarı oranı değişecek bir girişim.

Modimu şimdilik tarayıcı üzerinden ve Android platformunda kullanılabilir durumda. Apple’ın son dönemdeki koronavirüs kısıtlamaları bitince muhtemelen iOS platformunda da yayınlanacaktır.

Modimu kendini yapay zekâ girişimi olarak da tanıyor ama bu konuda neler yaptığını sitesinde açıklamış değil.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

DMI Eğitimleri: Dijital Pazarlama Eğitimi

Next Article

JetGet: Jet Gibi Kapıcı Hizmeti

Related Posts