Mükellef.co Nedir? Hızlı Şirket Kurma ve Muhasebe Yönetimi

Mükellef.co Nedir?

Mukellef.co, şirket kurulum ve yönetiminde uçtan uca çevrimiçi hizmet sunan bir girişim. Yani evinizden/ofisinizden çıkmadan şirket kurulumunu başlatıp ön muhasebe programı, e-fatura, e-defter hizmeti ve sanal ofis gibi tüm hizmetlere kavuşuyorsunuz.

Eğer şirketiniz zaten kuruluysa, direkt Mükellef’e geçiş yaparak sunduğu hizmetlerden faydalanabiliyorsunuz. Mükellef kullanıcıları banka hesap hareketlerini de yönetim menülerinde görebiliyor.

Nasıl Çalışıyor?

Mükellef tamamen pürüzleri azaltacak şekilde tasarlanmış. Hızlıca üye olup, hemen sizden istenen bilgileri paylaşarak şirket kurulumunu başlatıyorsunuz. Henüz resmi kurumlarda tam dijitalleşme sağlanmadığı için ara süreçlerde kurye desteği devreye giriyor ve Mükellef sizin işlerinizi yapacak bir mali müşavir atayarak işlemlerinizi tamamlıyor.

Ücretlendirme / İndirim Kodu

Mükellef genel anlamda bir SaaS hizmeti ve aylık ücretlendirme modeliyle çalışıyor. Fiyatlar (KDV hariç) şirket büyüklüğüne ve özelliklere göre değişiyor. Her paket ile hediye edilen kontörleri e-Fatura için kullanıyorsunuz ve ek kullanımlar için kontör satın almanız gerekiyor.

Sanal ofis hizmeti 129 TL+kdv gibi uygun bir fiyata sunuluyor. Eğer aylık ön muhasebe girişini Mükellef ekibinin yapmasını isterseniz her ay evinize evrak alım ve iadesi için ek ücret ödemeniz gerekiyor.

beyanname ödemelerini de sistem üzerinden yapma planı bulunuyor. Bunun için de GİB ile görüşülüyor.

GIRISIMLERNET10 indirim kodu ile ilk 3 ay 30 TL indirimden faydalanabilirsiniz.

GirişimlerNet Değerlendirmesi

Türkiye’de şirket kurulumunun hızlı ve internetten halledilmesini yıllarca bekledik. Nihayet karşımıza tam teşekküllü bir hizmet çıktı. Mükellef, bence son yıllardaki en dikkat çekici yerli girişimlerden biri. Çünkü çözdüğü sorun ve yaklaşım tarzıyla tamamen hızlı girişimcilere göre tasarlanmış bir ürün. Sahip olduğu iş ortaklıklarıyla (Foriba, Paraşüt, iyzico, Scotty, Ideasoft..) ayakları yere sağlam basıyor ve bu açıdan (yani farklı yerli girişimleri bir araya getirmesiyle) ekosisteme örnek bir yol çiziyor.

Mükellef’in asıl gücü yakın gelecekte ortaya çıkacak çünkü resmi süreçlerdeki dijitalleşme Mükellef’in avantajına çalışacak. Bu noktada mali müşavirlerin çalışma tarzı da giderek değişecek ve Mükellef bu geleceğe hazır mali müşavirleri de platformuna davet ediyor.

Müşteri tarafından baktığımda zaman kazandıran çözümlerin yanında cüz-i fiyatla sunulan sanal ofis hizmeti çok iyi. Şu anda her müşteriyle özel olarak ilgilenildiğini de söyleyebilirim. Diğer yandan fiyatların KDV hariç olduğuna ve kontörlü e-fatura ücretlendirmesine dikkat etmenizde fayda var. Fiyat avantajlarının ne kadar devame deceğini de zaman gösterek.

Beyanname ödemelerini de sistem üzerinden yaptırmak için GİB ile görüşen Mükellef, yıl sonuna kadar 6 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Kurucular?

Mükellef, Foriba’da yaklaşık 8 yıl çalıştıktan sonra girişimciliğe adıma atan Okan Şafak öncülüğünde Ocak 2019’da kuruldu ve 5 kişilik küçük bir ekip ile yoluna devam ediyor.

İletişim & Şikayet

Mukellef.co hakkındaki iletişim ve şikayet talepleri için 0 (850) 255 08 26 numarasını veya info@mukellef.co e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Dofo.com: Gelişmiş Alan Adı Arama Platformu

Next Article

Girişimcilik Ekosisteminin Önündeki 13 Engel

Related Posts