Pearlii: Uzaktan Diş ve Ağız Sağlığını Kontrol Eden Uygulama

Pearlii: Diş Kontrolünü Uzaktan Yapan Uygulama

Geçtiğimiz gün üst solunum yolu enfeksiyonlarını fotoğraf üzerinden tespit etmeyi hedefleyen FluAI’dan bahsetmiştim. Pearlii de FluAI’a benzer şekilde yapay zekâ desteğiyle fotoğraf üzerinden diş sağlığına odaklanıyor ve bozuk diş yapılarını erken aşamada düzeltmeyi hedefliyor.

Diş Doktorundan Korkanlar Uygulamadan da Korkar mı?

Henüz test (beta) aşamasında olan ve Android uygulamasıyla pazara giriş yapan Pearlii ile dişlerinizin fotoğrafını çektiğinizde size diş bozukluğu, diş çürükleri veya diş eti hastalıkları konusunda geri bildirimler veriyor. Kısacası doktora gitmeden (ki diş doktorundan korkanlar var) diş sağlığınızın ne kadar ciddi olduğunu görebiliyorsunuz.

1 Milyar Ücretsiz Diş Kontrolü Yapmayı Hedefliyor

Melbourne merkezli girişim Pearlii’nin kurucusu Dr Kyle Turner, Avustralya’nın alt sosyoekonomik bir tabakasından gelen bir girişimci. Kendi dişlerinin bozuk olduğunu ve zamanında gerekli müdahale yapılmadığı için bazı hasarların kalıcı hale geldiğini altını çiziyor. Turner aynı şeyi diğer insanların yaşamasını istemediği için Pearlii’i geliştirmiş ve bu uygulamayla 1 milyar ücretsiz diş kontrolü (dental check-up) yapmayı hedefliyor

İlerleyen aşamada diş sağlığı konusunda eğitici içerikler ve doktor randevusu alma gibi özellikler ekleyeceklerini de paylaşan Turner, yatırım desteği aldıklarını da ekliyor. Uygulamayı indirip test etmek isterseniz Play Store’a uğrayabilirsiniz.

Türkiye’de diş hekimi randevusuna odaklanan bir girişim olduğunu ve yarın 18:00’de Prof. Dr. Melih Bulut ile Türkiye’de sağlık alanındaki girişimcilik fırsatlarını konuşacağımızı paylaşayım. Sizi de bekliyorum. 🙂

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

ClickUp: Trello & Asana'ya Rakip Verimlilik Platformu

Next Article

Telegram Bildirim Botu: Sitenizdeki Hareketleri Bildiren Telegram Botu

Related Posts