PromptAPI: API Pazar Yeri ile Zaman ve Para Kazanın (%50 İndirim)

API (Application Programming Interface) yayınlamak ve kullanmak her modern girişim ve geliştirici için olmazsa olmazlardan. Bu nedenle 2017’de geliştiriciler için API yayınlayan girişimleri derlediğimde farklı kesimlerden memnun edici bir ilgi görmüştük.

Bugün geldiğimiz noktada ise şirketler ve girişimciler API geliştirmeden önce bu dikeydeki pazar yeri girişimlerine ilgi gösteriyor. Prompt API işte bu API pazar yeri girişimlerinin yeni ve iddialı bir örneği. Hem de Türkiye’den dünyaya açılıyor.*

6 Kategoride 31 Farklı Hazır API

Şu anda 31 farklı hazır API sunan Prompt API eposta doğrulamak, resimleri optimize etmek, küfürleri filtrelemek, çıplaklık içeren görselleri belirlemek ve daha bir çok iş için hemen kullanabileceğiniz çözümler sunuyor.

API’lar belli bir seviyeye kadar ücretsiz. Bu sınırı aşmak istediğinizde ise sorgulama sayısına göre bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Zamandan ve Paradan Tasarruf

Tıpkı ürün odaklı pazar yerlerinde olduğu gibi Prompt API‘da da satıcı (geliştirici) ve kullanıcı/müşteri rolleri var. İşini kesintisiz şekilde hızlandırmak veya küçük işler için API geliştirmek istemeyen kullanıcılar bu API’ları belli bir ücret karşılığında hemen kullanabiliyor. Böylece zamandan ve paradan tasarruf sağlayabiliyor.

Geliştiriciler İçin 2 Farklı Gelir Paylaşım Modeli

Satıcı/partner tarafında ise Prompt API, geliştiriciler için daimi bir kazanç kapısı olmak istiyor. Bunun için de 2 farklı model ile esnek bir teklif sunuyor.

  1. Geliştirici, ürününü yani API kodunu Prompt API’a emanet eder ve sunucu/izleme/ölçekleme derdiyle uğraşmadan gelirden %40 pay alır. (ödeme komisyonları düşüldükten sonra)
  2. Geliştirici, API’ını kendi sunucusunda barındırır ve sistemin kesintisiz hizmet verme süresine (uptime) göre %80-%83 arasında bir pay alır. Eğer kesinti süresi yüzde 99,96 seviyesinin altında olursa 1. modele geçmeniz isteniyor.

Kısacası Prompt API gerçekten fişek gibi çalışan API’ların olduğu, kaliteli bir API pazar yeri olmayı hedefliyor ve bunun için de işi baştan sıkı tutuyor.

Girişimlernet Özel İndirim Kodu

Ve gelelim güzel habere…

Özel indirim kodunuz girisimlernet50 ile ücretli API kullanımlarınızda %50 indirimden faydalanabilirsiniz. 🤩

Bu indirim kodu 12 ay boyunca geçerli ve 1 ocak 2021’e kadar kullanılmış olması gerekiyor. Ayrıca ilk 30 kişiyle sınırlı. Yani bir an önce API’lar arasından işinize yarayanları inceleyip, indirim kodunu kullanmanızda fayda var. ⏳

API’ları 6 farklı kategori altında filtrelemek için promptapi.com/marketplace sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

*Prompt API’ın kurucusu Umut Gökbayrak. Ekipte Ali Sözkesen, Emre Savaş ve Eren Çamlıkaya gibi tecrübeli isimler var

Total
1
Shares
2 comments

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Lezzet Notu: Ürünlerin Lezzetini Öne Çıkaran Sipariş Uygulaması

Next Article

Remote Workers: Uzak Çalışan Profilinizi Oluşturun Şirketler Sizi Bulsun

Related Posts