Psikolog Ofisi: Online ve Yüzyüze Terapi Platformu

Türkiye’nin en büyük terapi platformu olmak isteyen Psikolog Ofisi, psikologlar ile danışanları hem internet ortamında hem de randevu sistemiyle yüzyüze buluşturan bir girişim. İnternet ortamındaki görüşmeler görüntülü, sesli ya da mesajlaşma şeklinde yapılırken, yüzyüze görüşmeler bizzat psikologların ofislerinde yapılıyor.

Psikologlar 30 ve 60 dakikalık seanslarla danışanlarını ağırlıyor ve terapi sürecini başlatıyor. Psikolog Ofisi’ne üye olurken dilerseniz isminizi vermek yerine bir rumuz (takma ad) kullanabiliyorsunuz. Kayıt esnasında telefon numaranızı doğrulamanız ise sahte üyelikleri engellemek için alınan bir önlem.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Kayıt olduktan sonra istediğiniz psikologu seçerek uygun saatler içinde terapi seansı talep edebiliyorsunuz. Psikologlar hakkında kısa bilgiler, eğitim ve sertifika bilgilerini görerek seçim yapma şansınız var. Ancak tüm psikologların bilgileri maalesef detaylı olarak girilmiş değil. Danışanlar görüşmenin ardından psikologları puanlayabiliyor ve böylece psikologları popüler, yeni ve yüksek puan alanlara göre filtreleyebiliyorsunuz.

Psikolog Ofisi, psikolojik rahatsızlıklar hakkında ücretsiz bilgiler paylaşmanın yanında olarak psikologlara yazılı sorular sormanıza da izin veriyor. Anonim olarak onlarca farklı başlık altında soru sorup yanıtını alabiliyorsunuz. Kayıt olduktan sonra medeni durum, ebeveyn olma durumu, eğitim durumu meslek (seçenekler yetersiz) ve gelir bilgisi ile fiziksel engelinizin olup olmadığını da paylaşabiliyorsunuz. Böylece psikologunuz sizi daha iyi tanıyarak daha isabetli tavsiyelerde bulunabiliyor.

Ücretlendirme:

Psikologlar hakkında detaylı bilgiler paylaşan Psikolog Ofisi’nde 89 TL’den başlayan ücretlerle danışmanlık alabiliyorsunuz. Diğer yanda ise elbette psikologlar var. Yani girişim psikologları listeleyerek para kazanıyor. Psikologlar, haftalık 39 TL’den başlayan paketlerle platforma abone olabiliyor ve kendi randevularını yönetme hakkına sahip oluyor. Psikolog profillerinin onaylanması için de elbette bazı belgelerin paylaşılması şart koşuluyor.

Eski Bir Örnek:

Yıllar önce Önder Eren‘in kurucusu olduğu terapi.com bu alana iddialı bir giriş yapmıştı ama bekleneni veremedi. Site halen açık ama gördüğüm kadarıyla güncellenmiyor.

Uzman bir psikolog terapisinin olumlu etkisini bilenler bilir. Dolayısıyla Psikolog Ofisi’nin toplum sağlığına dönük önemli bir girişim olduğunu söyleyebilirim. Hatta önyargılarını kırabilenler için terapi seansı hediye etmek bile bence seçenekler arasında sunulabilir. 🙂

Total
4
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Crystal: Sosyal Profillerden Kişilik Analizi Yapan Girişim

Next Article

Dünya Halleri Neden Kapandı?

Related Posts