Rally: Y Combinator’a Seçilemeyen Girişimciler Bir Arada

Rally, dünyanın en değerli hızlandırma merkezlerinden Y Combinator’a seçilemeyen 2 girişimci tarafından kurulan yeni bir topluluk girişimi. Ancak Rally’ye katılmak için YC tarafından reddedilmiş olmanız şart değil.

Bu girişimcilerin tecrübeleri etrafında bir topluluk inşa ediliyor ve bu çekirdek kadronun kıymetli tecrübeleri bir değer olarak öne sürülüyor. Hatta önce seçilemeyen ama sonradan kabul edilen isimler de kabul ediliyor.

Kuruluş Bilgileri

Rally‘nin iki kurucusundan Jack Miller, YC’den ret yanıtı aldıktan sonra tekrar başvurmayıp, müşteri tarafından finanse edilen bir modelle büyümeye karar vermiş. Yani satış yapmaya ve yeni müşteriler kazanmaya odaklanmış.

Diğer kurucu Mudra Singh ise tekrar başvuru yapmaktan gocunmamış ama YC de 3 kez reddetmekten çekinmemiş. YC’ye nasıl seçilmemek için neler yapmanız gerektiğini pekâla Mudra’dan öğrenebilirsiniz. 🙂

Ücretler & İş Modeli

Rally‘ye katılmak için kısa bir form doldurmanız yeterli. Bu formu doldurduğunuzda son aşamada göreceğiniz davet linki üzerinden topluluğa katılabilirsiniz. Şimdilik bir ücret yok. Ben katıldığımda 120 üyesi vardı.

Nasıl Yapıldı?

Rally’nin sitesi Wix üzerine inşa edilmiş. Topluluk kanalı olarak Discord kullanılıyor.

Daha fazla detayın gün içinde Product Hunt’taki soru-cevaplar üzerinden yayınlanacağını düşünüyorum. İlgileniyorsanız takip etmenizi öneririm. Keza yakında websitesinde de daha fazla detay verileceğini tahmin ediyorum.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami