Rally: Y Combinator’a Seçilemeyen Girişimciler Bir Arada

Rally, dünyanın en değerli hızlandırma merkezlerinden Y Combinator’a seçilemeyen 2 girişimci tarafından kurulan yeni bir topluluk girişimi. Ancak Rally’ye katılmak için YC tarafından reddedilmiş olmanız şart değil.

Bu girişimcilerin tecrübeleri etrafında bir topluluk inşa ediliyor ve bu çekirdek kadronun kıymetli tecrübeleri bir değer olarak öne sürülüyor. Hatta önce seçilemeyen ama sonradan kabul edilen isimler de kabul ediliyor.

Kuruluş Bilgileri

Rally‘nin iki kurucusundan Jack Miller, YC’den ret yanıtı aldıktan sonra tekrar başvurmayıp, müşteri tarafından finanse edilen bir modelle büyümeye karar vermiş. Yani satış yapmaya ve yeni müşteriler kazanmaya odaklanmış.

Diğer kurucu Mudra Singh ise tekrar başvuru yapmaktan gocunmamış ama YC de 3 kez reddetmekten çekinmemiş. YC’ye nasıl seçilmemek için neler yapmanız gerektiğini pekâla Mudra’dan öğrenebilirsiniz. 🙂

Ücretler & İş Modeli

Rally‘ye katılmak için kısa bir form doldurmanız yeterli. Bu formu doldurduğunuzda son aşamada göreceğiniz davet linki üzerinden topluluğa katılabilirsiniz. Şimdilik bir ücret yok. Ben katıldığımda 120 üyesi vardı.

Nasıl Yapıldı?

Rally’nin sitesi Wix üzerine inşa edilmiş. Topluluk kanalı olarak Discord kullanılıyor.

Daha fazla detayın gün içinde Product Hunt’taki soru-cevaplar üzerinden yayınlanacağını düşünüyorum. İlgileniyorsanız takip etmenizi öneririm. Keza yakında websitesinde de daha fazla detay verileceğini tahmin ediyorum.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

HashtagsForLikes: Instagram ve TikTok'ta Trend Olan Etiketleri Yakalayın

Next Article

Userspots'un No-Code Eğitimi Geri Döndü (Özel İndirim)

Related Posts