Rally: Y Combinator’a Seçilemeyen Girişimciler Bir Arada

Rally, dünyanın en değerli hızlandırma merkezlerinden Y Combinator’a seçilemeyen 2 girişimci tarafından kurulan yeni bir topluluk girişimi. Ancak Rally’ye katılmak için YC tarafından reddedilmiş olmanız şart değil.

Bu girişimcilerin tecrübeleri etrafında bir topluluk inşa ediliyor ve bu çekirdek kadronun kıymetli tecrübeleri bir değer olarak öne sürülüyor. Hatta önce seçilemeyen ama sonradan kabul edilen isimler de kabul ediliyor.

Kuruluş Bilgileri

Rally‘nin iki kurucusundan Jack Miller, YC’den ret yanıtı aldıktan sonra tekrar başvurmayıp, müşteri tarafından finanse edilen bir modelle büyümeye karar vermiş. Yani satış yapmaya ve yeni müşteriler kazanmaya odaklanmış.

Diğer kurucu Mudra Singh ise tekrar başvuru yapmaktan gocunmamış ama YC de 3 kez reddetmekten çekinmemiş. YC’ye nasıl seçilmemek için neler yapmanız gerektiğini pekâla Mudra’dan öğrenebilirsiniz. 🙂

Ücretler & İş Modeli

Rally‘ye katılmak için kısa bir form doldurmanız yeterli. Bu formu doldurduğunuzda son aşamada göreceğiniz davet linki üzerinden topluluğa katılabilirsiniz. Şimdilik bir ücret yok. Ben katıldığımda 120 üyesi vardı.

Nasıl Yapıldı?

Rally’nin sitesi Wix üzerine inşa edilmiş. Topluluk kanalı olarak Discord kullanılıyor.

Daha fazla detayın gün içinde Product Hunt’taki soru-cevaplar üzerinden yayınlanacağını düşünüyorum. İlgileniyorsanız takip etmenizi öneririm. Keza yakında websitesinde de daha fazla detay verileceğini tahmin ediyorum.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

San Francisco merkezli FounderPool, girişimcilerin hisse takası yaparak birbirlerine destek oldukları yeni nesil bir…

Devamını oku

Influence Nedir? Influence, benim bir süredir dikkatimi çeken site üstü dönüşüm optimizasyonu araçlarından…

Devamını oku

Welcome, çevrimiçi video pazarına yeni katılan girişimlerden biri. Daha iyi video toplantı deneyimi yaşatmak…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami