Restream Canlı Yayın Platformu (10$ Bonus)

Nedir? Nasıl Çalışıyor?

Restream, canlı yayın platformları arasında çok özel bir araç. Canlı video yayınınızı Restream üzerinden yaptığınızda Facebook, Youtube, Twitch, Periscope, VKontakte gibi 30’dan fazla kanalda aynı anda yayınlayabiliyorsunuz. Farklı kanallarda takipçileri olanlar ve etki alanını genişletmek isteyenler için kesinlikle çok faydalı bir araç.

İstediğiniz platformlara hesap yetkilendirmesni yaptıktan sonra canlı yayına başlayıp tüm izleyici bilgilerini de tek bir panelde görebiliyorsunuz. Üstelik kayıt edilmiş videolarınızı da belli bir vakitte yayınlanması için zamanlayabiliyorsunuz. Bence bu çok güzel bir özellik çünkü bir nevi kendi TV kanalınızı oluşturmanız mümkün oluyor. Yeterki 24 saatlik içerik olsun. 🙂

Kısa bir canlı yayın denemesi de yaptım ama videoları hesabımdan sildim. Facebook ve Youtube’a tek kanaldan yayın yapmış oldum. (Opera’da çalışmadı, Chrome’dan sorunsuz çalıştı.)

Bireylerin medya gücünün giderek arttığı bir dönemdeyiz ve bu araçları kullananların daha güçlü olacağına şüphe yok. Restream‘in kendine ait bir sohbet uygulaması olduğunu da eklemeden geçmeyeyim.

Gelir Modeli / Ücretler:

Restream‘i kişisel profilleriniz için hemen ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Facebook kanalı veya herhangi bir Custom RTMP üzerinden yayın yapmak istediğinizde ise aylık 16/19 dolardan başlayan bir fiyat tarifesi var. Kurumsal hesaplar içinse ücretler kanal sayısına göre artıyor. Gelelim işin güzel tarafına…

Ayrıca Appsumo bu ürün için bir indirim kampanyası çıkmıştı. Ömür boyu abonelik için sadece 49 dolar ödemek yeterli oluyordu ama maalesef bu fırsat sona erdi.

Henüz video işine girmediğim için satın almadım ama Appsumo Plus abonesi olarak son dakika bile alabilirim. Genelde bu tür kampanyaları alırken Similarweb ve Alexa verilerine, ürünün arayüzüne ve müşterilerine bakarım. Restream bence hepsinden tam not alıyor. 🙂

Canlı yayın yapmak için StreamYard seçeneğine göz atmak için tıklayın. Yine 10$ bonus kazanarak deneyebilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

4 Comments

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Dünyanın en popüler uzaktan çalışma topluluklarından RemoteOK, şimdi de uzaktan (remote) çalışanların kendi…

Devamını oku

StackBy, farklı kanallardan bilgi çekerek verimliliğinizi artıran tablolar oluşturmanızı ve API'lerden kolayca…

Devamını oku

Lindyfeed, ilgilendiğiniz konularda içerik toplamanızı ve takip etmenizi sağlayan güzel bir kürasyon sitesi. Hem…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami