SaaS Pages: En Güzel Landing Page Tasarımları

SaaS Pages, adından da anlaşılacağı üzere SaaS girişimlerinin site tasarımlarını toplayan bir kürasyon sitesi. Site tasarımlarını hem tasarım hem de metin boyutunda ele alan SaaS Pages’de 900’den fazla içerik görmek mümkün. Özellikle 100 popüler SaaS girişiminin sayfalarından örnek tasarım bölümlerine yer veriyor.

SaaS Pages’de bir sitenin hangi renk paletini ve hangi bileşenleri kullandığını görebiliyorsunuz. Kategorilere ve bileşenlere göre de filtreleme yapabiliyorsunuz.

Product Hunt’ta günün ve haftanın girişimi seçilerek dikkatleri üzerine çeken SaaS Pages, sayfaları listelerken ‘navbar, CTA, Features, Team’ vb. sayfa bileşenlerine özel filtreleme yapmayı sağlıyor ve bu açıdan daha verimli bir keşif süreci vadediyor.

Ücretlendirme / Gelir Modeli

Şu anda herhangi bir ücretli model yok. Ancak SaaSPages’in kurucusu ile Versoly’nin kurucusu aynı kişi, Volkan Kaya. Dolayısıyla Versoly’ye gelir kazandıran doğal ama dolaylı bir finansal kazancaa sahip.

Bu Girişim Tutar mı?

Versoly’yi besleyen SaaSPages, yanı zamanda oradan da besleniyor. Landing Page tasarımını yapan kişi veya kurumlar SaaSPages’te kendilerini tanıtabiliyor. Dolayısıyla SaaSPages’in içerik sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum. Diğer yandan şu anda siteye kendi sayfanızı eklemeniz mümkün değil. Volkan Kaya, SaaS Pages’i yaparken George Hatzis’in geliştirdiği checklist.design sitesini örnek aldığını da dile getiriyor.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Versoly: Hızlı ve Kolay Landing Page Tasarım Aracı

Next Article

Optimus Ride: MIT'li Türk Akademisyenin Sürücüsüz Araç Girişimi

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: