Setapp: 220+ Premium MacOS Uygulaması Tek Pakette (İndirim)

Setapp, aslında uzun süredir bildiğim ama yeniden dikkatimi çeken bir abonelik servisi. Yine mi abonelik diyebilirsiniz ancak bu kez 1 değil 220’den fazla uygulama söz konusu ve %50 indirimle satın aldım. 🙂

11 Farklı Kategori

11 farklı kategoride 200’den fazla faydalı uygulamaya erişmek gerçekten mükemmel. Tasarım uygulamalarından yazı uygulamalarına, geliştirici uygulamalarından verimlilik uygulamalarına kadar çok çeşitli ve güzel uygulamalar var. Benim yıllardır kullandığım Ulysses‘in de eklenmiş olması beni ayrıca memnun ediyor.

iOS Uygulamaları da Eklenmiş

Hatırladığım kadarıyla Setapp içinde iOS uygulamaları yoktu ama bu yazıyı yazarken 11 tane iOS uygulaması olduğunu gördüm ve bu sayının giderek artacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok. Diğer yandan ek cihazlar için ek ödeme talep edildiğini de söylemeden geçmeyeyim. Ek cihaz için aylık 2,5$ ödemeniz gerekiyor.

Özellikle Ulysses gibi çok sevdiğim bir uygulamayı ikna etmiş olmaları Setapp‘a olan ilgimi arttırdı ve Ulysses’in yenileme dönemi gelmese de Setapp aboneliğimi başlattım. Çünkü bana zaman kazandıracak uygulamalar olduğunu görüyorum.

Özellikle Focus adlı verimlilik uygulamasını kullanmıştım ve onunla muhabbeti ilerletmek niyetindeyim. Uygulamaları 2 hafta kredi kartı bilgisi paylaşmadan deneyebiliyorsunuz.

Faydası Fiyatından Çok Daha Fazla

Girişte de bahsettiğim gibi Setapp, abonelik modelli bir iş. Yani AppSumo’da olduğu gibi tek ödemeyle sınırsız kullanım hakkı yok ama tıpkı AppSumo gibi çok az bir bedelle çok fazla değer satın almış oluyorsunuz.

Yıllık aboneliğimi iptal ederken gördüğüm şu tablo da aslında bugün aldığınız şeyin değerinin giderek arttığını gösteriyor. Önümüzdeki aylarda yeni uygulamalar eklenmesini merakla bekliyorum.

2017’de aylık 1769 dolar değerinde 55 uygulama ile yola çıkan Setapp, yıldan yıla büyüyerek bugünlere gelmiş. Bu tabloyu güncellememişler ama verilen son bilgi aylık 4790 dolar değerindeki 158 uygulamadan bahsediyor.

Kullanacağınız Uygulamalara Odaklanın

Şu anda ise 220’den fazla uygulama var ve bu uygulamalarının değerinin 5-6 bin dolar olduğunu tahmin ediyorum. Tabii bu büyük rakamlara hemen kanmamak lazım, önemli olan bizim kullanacağımız uygulamaların değeri ki ben de günün sonunda bu mantıkla abone oldum.

Aşağıdaki yazılımcı çiftin Setapp’i bu kadar sevmesi de boşuna değil. Bir kaç uygulamayı kullandığınızda bile kârlı bir alışveriş yapmış olabilirsiniz.

%50 Öğrenci İndirimi

Uygulamaların normal ücretlerini düşünürseniz zaten çok tartışılacak bir durum yok. Sıkı MacOS kullanıcıları için Setapp’i kullanmamanın tek şartı onu tanımamış olmak desem sanırım abartmış olmam. Üstelik aşağıda paylaştığım gibi .edu epostasıyla üye olduğunuzda %50 indirimden faydalanıyorsunuz. TL-Dolar paritesine rağmen akıllı bir alışveriş olduğunu düşünüyorum.

Listede 60$+KDV yazıyor ve 70.6$ olarak faturaya yansıyor. Yani aylık 6$’dan daha ucuz.

Aileler ve Ekipler İçin Özel Fiyatlandırma

Son olarak Setapp içinde aile (Family) ve ekip (Teams) üyeliklerinin olduğunu da ekleyeyim ama sanırım öğrenci indirimi her durumda daha ucuza geliyor. Ayrıca Newton e-posta uygulamasının ekip aboneliğine özel olduğunu gördüm. Eğer mutlaka kullanmak istediğiniz uygulama varsa bu durumu kontrol etmenizde fayda var.

Şimdi müsadenizle ben uygulamaları keşfetmeye gidiyorum. 🙂

Total
0
Shares
2 comments
  1. setapp de bulunan bir sound uygulamasi macbook promun hoporlerinin birini patlatti. Ondan beri korkuyorum tekrardan goz atmaya.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Arist: SMS Tabanlı Eğitim Platformu

Next Article

Email Marketing'e Başlamak İçin 6 Girişim Önerisi (İnceleme)

Related Posts