Sheet Automation: Google E-Tablolarda Otomasyon Uzmanı Olun

AppSumo fırsatıyla karşımıza çıkan Sheet Automation, Google E-Tablolar (Sheets) üzerinde çeşitli hesaplama ve otomasyon kurgularını zahmetsizce çalıştırmanızı sağlayan bir Google Workspace eklentisi.

Bir e-tablo üzerindeki tekrarlayan işleri Sheet Automation ile herhangi bir kod yazmadan (no-code) yapabilirsiniz. Hücreleri taşımak, kopyalamak, bildirim göndermek, değişiklikleri takip etmek, bir hücredeki bilgiyi güncellemek bu eklentiyle yapabileceğiniz işlerden sadece birkaçı.

Birden Fazla Şarta Bağlı Otomasyonlar

Dilerseniz bir şarta bağlı (conditional) yanıt bildirimleri oluşturabilir, değeri değişen hücrelerle ilgili Slack veya e-posta bildirimleri tetikleyebilirsiniz. Bu kurguları da satışları veya dönüşüm oranlarını artırmak, toplu işlemleri hızlıca çözmek ve zamandan tasarruf etmek için farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

Üç Kademeli Kurgu

Sheet Automation temelde 3 farklı yapıdan oluşuyor; tetikleyici, şart/durum ve hareket/eylem. Yani tetikleyicinin hangi durumlar altında hangi eylemi gerçekleştirmesi gerektiğini belirleyebiliyorsunuz. Üstelik birden fazla şart/durum ve hareket/eylem ile daha akıllı otomasyonlar oluşturabilmek mümkün.

Ücretlendirme

Aylık 300 işlemi ücretsiz yapabileceğiniz Sheet Automation’ın ücretli paketleri yıllık 29 dolardan başlıyor ve istediğiniz işlem kapasitesine göre artıyor. Yıllık 200 dolar ödediğinizde ise 5 kullanıcıyla sınırsız işlem takibi yapabiliyorsunuz.

AppSumo Fırsatı

Diğer yandan AppSumo kampanyasıyla tek ödemeyle ömür boyu kullanım hakkını satın alabilirsiniz. Tek kuponla 99 dolar karşılığında aylık 30 bin işlem izni veren Pro plana, 2 kupon ile aylık 300 bin işlem yapabileceğiniz Ultimate plana sahip olabilirsiniz. AppSumo’da 60 gün iade hakkınız olmakla birlikte AppSumo Plus abonesi olarak %10 indirimden faydalanabilirsiniz.

Gizlilik Meselesi

Ek bir bilgi olarak Sheet Automation’ın verilerinizin başka kaynaklarla paylaşılmasının önüne geçtiğini, diğer yandan işlem yapabilmek için tüm e-tablolarınıza erişim hakkı istediğini paylaşmadan geçmeyelim. Dilerseniz bu araç ile kullanacağınız e-tablolarınızı farklı bir hesap ile oluşturup, erişim izinlerini kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Endişeleriniz için ürünün gizlilik bildirisine göz atabilirsiniz.

Total
1
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

GirişimlerNet Vitrin: Türkiye'nin En Değerli Girişimleri

Next Article

İşletmeCo: Çok Yönlü Şirket Yönetim Platformu (İndirim)

Related Posts