Social Animal: İçerik Pazarlamasının İsviçre Çakısı mı? [Fırsat]

Social Animal: İçerik Pazarlamasının İsviçre Çakısı

Social Animal bir analitik mantığıyla çalışan bir içerik pazarlaması platformu. Anahtar kelime üzerinden içerik araştırması, içerik derleme, influencer bulma, facebook stratejisi oluşturma, rakip izleme gibi özellikleri var. Aslında kısa bir tanıtımla geçecektim ama dayanamayıp deneme üyeliği oluşturdum ve incelemek istedim.

İlk ekran görüntüsünü paylaşıp hemen detaylara geçiyorum.

İçerik filtrelemesi konusundaki detaylar ilk dikkatimi çeken şey oldu;

Date: Aradığınız içerik ne zaman yayınlandı?

Content Type: Nasıl bir içerik? Listeleme, guest post, rehber, inceleme, podcast vs…

 Deep Search: Kelime üzerinden filtreleme.

Domain: Alan adı üzerinden filtreleme. Maalesef .com.tr seçeneği yok.

Author: Yazar adıyla filtreleme.

TLD: Alan adı uzantısına göre filtreleme.

Word Count: Kaç kelimelik bir yazı? 250 kelime altı ve 1000 kelime üstündeki yazıları filtrelemek mümkün.

Language: İçerik hangi dilde? Burada Türkçe seçeneği yok ama Türkçe aramalarda sonuç veriyor. Appsumo sayfasında Türkçe desteğinden bahsediyor.

İçeriklerin Twitter, Facebook, Pinterest, Reddit özelinde ne kadar paylaşıldığını ve toplam etkileşim puanını görebiliyorsunuz. Ayrıca bir içeriğin başlığını ‘Headline Analyzer’ ile analiz edip, içeriği başka içeriklerle karşılaştırabiliyorsunuz. İçeriğin kimler tarafından paylaşıldığını da görebiliyorsunuz.

Twitter profillerini, önemli yazarları, viral içerik için Buzzfeed gibi kanalları ve bazı haber kanallarını da yine Social Animal ile görmeniz mümkün.

Ücretlendirme & İndirim Fırsatı:

Social Animal‘ın ücreti aylık ödemede 49 dolardan başlıyor ama Appsumo’da ömür boyu üyelik fırsatı var ve sadece 69 dolar. Fırsatın bitmesine maalesef 48 saat var ve özellikle paylaşmak istedim. Özellikle yurtdışı projelerde süper işe yarayabilir.

69 dolarlık pakette sunulan özellikler şöyle. Daha fazla kupon aldığınızda daha fazla kullanım hakkı kazanıyorsunuz.

  • Sınırsız makale arama
  • Sınırsız Facebook araması
  • Sınırsız influencer araması
  • Sınırsız proje oluşturma
  • Günlük özet epostası
  • 10 ücretsiz alarm bildirimi
  • Aylık 50 çıktı alma
  • Aylık 250 kredi
  • 250 link takibi
  • 60 gün sorgusuz iade hakkı

Buzzsumo Alternatifi mi?

Ayrıca Buzzsumo‘dan neden daha iyi olduklarını da şurada paylaşmışlar. Elbete detaylara iyice bakmak lazım ama popüler ürünlerin bir noktada marka sattıklarını da biliyoruz. Yeni girişimler de o ürünler kadar stabil olmasa bile daha fazla özelliği daha uygun fiyatla sunarak pazara girmeye çalışıyor.

Bu Fırsatı Almaya Değer mi?

Her zaman bütçenize ve ihtiyacınıza göre karar verin. Ben her Appsumo LTD (lifetime deal – ömür boyu fırsat) kampanyasının bize sunulan büyük bir fırsat olduğunu düşüyorum.

Social Animal, gördüğüm kadarıyla çok yeni bir girişim değil ve epey özellik geliştirmişler. Appsumo yorumlarında 5 üzerinden 4.5 gibi bir puan almış. Türkçe için pek verimli değil gibi ama gelişebilir.

Bloglarında baktığımda çok sık değil ama uzun formatta yazılar paylaştıklarını gördüm. Mesela Corona kelimesinin içerik dünyasının nasıl etkilediğini şu veri odaklı yazıda görebilirsiniz. Yazıda SEMRush’ın da (14 gün ücretsiz kullan) konuyla ilgili bir yazı paylaştığını gördüm.

Özetle ben büyük ihtimalle bu ürünü alırım. Çünkü benim işim içerik ve ürünün sadece bugününü değil, kendini geliştirecek olmasını düşünüyorum. Yani geleceğin Buzzsumo’sunda ömür boyu üyelik alma şansı olarak görüyorum bunu. Zaten 60 gün içinde iade etme hakkım var. Geçenlerde size söylemediğim bir ürünü son dakikalarda almıştım ve sonradan iade edip kredi olarak anında hesabıma yüklettim.

Mesela Lemlist diye mükemmel bir ürünü Appsumo ile almıştım. Ürünle harika ilgileniyorlar. En düşük aylık ücreti şu anda aylık 29 dolar. Seneye daha da artabilir, ben ise hesabı torunlarıma bırakabilirim. Zapier’ın bile zamanında Appsumo kampanyası yaptığını hatırlatmakta fayda var. :))

Total
0
Shares
1 comment

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Quora'dan Girişimimize Nasıl Kaliteli Trafik Çekeriz? (Özel İndirim)

Next Article

C4Game: Dijital Oyun Fiyatlarını Karşılaştırın

Related Posts