StackBy: Airtable Rakibi İle API’leri Konuşturun (%84 İndirim)

StackBy, farklı kanallardan bilgi çekerek verimliliğinizi artıran tablolar oluşturmanızı ve API’lerden kolayca faydalanmanızı sağlayan bir araç. Excel uzmanı olmanıza, kodlama bilmenize veya Google E-tablolar’da sıkışmanıza gerek yok.

Son dönemde Appsumo sayesinde sahip olduğum zaman kazandırıcı no-code araçlardan biri. Bilenler için Stackby’ın bir Airtable alternatifi olduğunu belirteyim ve hemen detaylara geçeyim…

Veriyi Önce Hüplet, Sonra Gümlet

Mesela elinizde bir sürü tablo (Excel, Google Spreadsheets), veri tabanından gelen bilgiler veya iş amaçlı API’lar olsun. Bu kanallardaki verileri tek bir kanalda toplayıp yorumlamak istiyorsanız Stackby tam da bu işi yapıyor.

İlk yapmanız gereken bu veri kaynaklarını StackBy‘a bağlamak. Böylece Stackby, takip etmek istediğiniz güncel verileri bu tabloya çekmeye başlıyor. 25’ten fazla sütun formatını kullanarak istediğimiz sütun çeşitini ve veri kaynağını aynı tabloya ekleyebiliyoruz. Görünümü ise ister klasik tablo şeklinde, ister kanban veya takvim (ajanda) şeklinde ayarlayabiliyoruz.

Mesela aşağıda Youtube API bağlantısını kullanarak kendi kanalımın istatistiklerini çıkardım ve izlenme sayısına göre sıraladım.

Tablonun canlısını şurada görebilir ve kendi hesabınıza kopyalayabilirsiniz.

Entegrasyonlar

YouTube, Hunter.io, Intercom, Github, Google Translate, Sendfox (fırsat), Mailchimp, Facebook Ads, SerpStat, FullContact ve tabii Zapier ile entegrasyon sağladığınızı varsayalım ve birkaç hazır örnek üzerinden neler yapabileceğinizi paylaşayım.

Zapier entegrasyonu sayesinde Stackby’a bağlayabileceğiniz veri kanallarının sayısı çok fazla. Slack entegrasyonuyla veri tabanınızın sizinle konuşması da mümkün ve hatta Twilio API vb. kullanıyorsanız SMS veya WhatsApp mesajı bile gönderebiliyorsunuz.

Bir de elinizde hiç veri, veri kaynağı veya API olmadığını varsayılım. Tamamen sıfırdan başladığınız noktada bile Stackby’ın form çözümü imdadınıza yetişiyor. Oluşturacağınız bir form ile veri toplamaya ve aynı noktada işlemeye başlayabilirsiniz.

Stackby’da yer alan 75’ten fazla hazır şablonu şu sayfada görebilirsiniz. Sunulan hazır şablonların sayısı artacaktır ama hayalgücünüz her zaman bir adım önde olacağını unutmayın. Üstelik Stackby’a hesaplamalar/formüller ekleyerek etkisi daha büyük işler yapmanız mümkün.

Kimin İçin Uygun?

Sürekli güncellenen veri kaynaklarını takip edenler için ideal ve herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmanız da gerekmiyor. Dijital pazarlama uzmanları, ajanslar, KOBİ’ler, girişimciler veya sadece işini daha iyi yapmak isteyen herhangi bir Stackby’dan faydalanabilir. Stackby’ın amacı veri kaynaklarını birbirine bağlamak ve daha kolay okunabilir bir hale getirmek.

Fiyatlandırma?

Geldik işin en güzel tarafına. Stackby normalde aylık 5 dolardan başlayan fiyatlarla abone olabileceğiniz bir ürün. Fiyatlandırma kullanacağınız veri setinin büyüklüğüne/hacmine göre artıyor. Ama Appsumo sayesinde bu ürüne sadece 59 dolara ömür boyu sahip olabilirsiniz.

Normal şartlarda tek 432 dolar değerindeki tek kupon ile Business üyelik planına yakın bir üyeliğiniz oluyor. Daha fazlası için daha fazla kupon alabilirsiniz ama daha önce Airtable vb. kullanmadıysanız 1 tane almanızı tavsiye ederim.

İşin kötü tarafı karar vermek için 48 saatten az bir vaktiniz var ama Appsumo’dan acağınız kuponları 60 gün içinde kolayca iade edebileceğinizi hatırlatayım. Bu şekilde de ürünü rahatça deneyebilirsiniz.

Bu arada Stackby’ın yorumlarının çok iyi olduğunu paylaşayım ve geliştiricisi de kampanya süresince ürünü geliştirmeye devam etti. Ayrıca Covid-19 üzerine çalışan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ücretsiz hesap tahsis ediyorlar.

Yok, ‘Ben hiç almayayayım’ diyorsanız Stackby’ı 7 gün ücretsiz deneme şansınız var ve eğer arkadaşlarınızı üye yaparsanız (ücretsiz üye olup epostasını onaylaması yeterli) 5 dolar kredi kazanıyorsunuz. Yani 12 arkadaşınızı üye yaparsanız ilk paketi 1 yıl ücretsiz kullanabilirsiniz.

Son olarak Airtable‘ın ücretsiz bir üyelik planı var ve üye yaptığınız her kullanıcı başına 10 dolar kazanıyorsunuz. Tabii Airtable’ın fiyatları da yıllık ödemede aylık 10 dolardan başlıyor.

Appsumo’dan ürün alınır mı?

Şahsen ben Appsumo’nun ömür boyu kampanyalarının hepsine sıcak bakıyorum ama boşa harcanmış 1 lira bile israftır. Her zaman ihtiyaçlarınıza göre karar vermenizi tavsiye ederim. Ben alacağım ürünlerin özellikle zaman kazandırıp kazandırmayacağına bakıyorum ve biraz da geleceğe yatırım yapıyorum. 😉

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 7: OnePager VC, Toogle Hire, Artifact Personal Podcasts

Next Article

AddEvent: Etkinlik Davet ve Tanıtım Aracı

Related Posts