Taam Mevsimi

Her besine her mevsimde erişmeye alışsak da bu durum hem bütçemiz hem de sağlığımız için çok normal bir durum değil. Taam Mevsimi de bu noktada güzel bir bilgi kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

Taam Mevsimi kısaca dönemsel besin önerileri sunan bir içerik servisi. Meyve, sebze ve balıkların hangi mevsimde tüketilmesinin daha uygun olduğunu ve besin değerleri hakkında detaylı bilgiler veriyor. Bkz: Kereviz. Ayrıca o ayın besinlerine göre ortalama fiyat bilgilerini de paylaşıyor.

Taam Mevsimi, besinleri en ideal dönemde tüketilerek lezzet, maliyet ve çevresel vb. açılardan çeşitli avantajlar sağlayarak bilinçli tüketiciler olmamızı hedefliyor.

Nasıl Çalışıyor?

Tüm içeriklere ücretsiz ve üye olmadan erişebilirsiniz. İster web/mobil tarayıcınızdan isterseniz iOS uygulaması üzerinden Taam Mevsimi’ne girip ayın en besinlerini ve ortalama alışveriş tutarını görebilirsiniz. Ayrıca karşınıza çıkan test sorularını yanıtlayarak bilginizi sınayabilirsiniz.

Gelir Modeli?

Şu anda bir gelir modeline sahip değil. Tamamen fayda odaklı ve ücretsiz bir hizmet sunuyor. İlerleyen aşamada çeşitli iş ortaklıklarından gelir elde etmesi mümkün.

GirişimlerNet Değerlendirmesi

Artılar: Taam Mevsimi gibi temiz tasarıma sahip bilgi kaynakları kullanıcılar için bulunmaz bir nimet. Aylık besinler listesinin yanında besinler hakkında bilgi sayfaları çok güzel. Ayrıca küçük testlerle bilginizi sınayarak bu konuda bilinçlenmemizi de sağlaması açısından çok faydalı. Benzer bir iş için bkz: baliktakvimi.com.

Eksiler: İçerik işi süreklilik istediği için Taam Mevisimi’nin küçük de olsa bir gelir kanalı açmasını umut ediyorum. Şart değil ama bu güzel ürün ve içerik daha akılda kalıcı bir isim de bulunabilir. (Bu arada ‘taam‘ kelimesi ‘yemek eylemi, yemek’ anlamına geliyor.)

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Girişimcilik Ekosisteminin Önündeki 13 Engel

Next Article

Haftanın Girişimleri: Dofo, Continually, Mükellef, Taam Mevsimi, Dinamik CRM

Related Posts