Talkshow Team: Remote Ekipler İçin Asenkron Video Görüşmeler

12 ayda 12 girişim çıkarma hedefiyle bir seri girişimci olan Jon Yongfook, yeni girişimi Talkshow’u bugün Product Hunt’ta tanıttı.

Talkshow, özellikle dağıtık/uzaktan çalışan ekipleri hedefleyen video tabanlı iç iletişim ürünü. Canlı video toplantılar yerine kayıt edilmiş video mesajlar üzerinden paylaşım yapmak isteyen şirketler için oldukça faydalı bir servis.

Nasıl Çalışıyor?

Talkshow.team adresinden eposta adresinizle kayıt olduğunuzda önce bir ekip ve kanal oluşturuyorsunuz. Ardından istediğiniz video mesajını kaydedip, istediğiniz ekip ve kanal ile paylaşıyorsunuz. Gruptaki kişiler de istediği zaman bu video mesajı izleyerek faydalanıyor. Talkshow, aynı zamanda farklı zaman dilimlerinde çalışan ekipler için bir zaman çizelgesi de sunuyor.

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

Talkshow biri ücretli diğer ücretsiz iki farklı paket sunuyor. Ücretsiz hesapta sınırlı sayıda video yükleyip paylaşabiliyorsunuz. Ücretli hesap ise sınırsız video ekleme ve barındırma hizmetini kullanıcı başına sadece aylık 7 dolar karşılığında sunuyor.

GirişimlerNet Değerlendirmesi

Bugün ABD’de 53 milyon serbest çalışan var ve 2020’de ABD iş gücünün yüzde 50’sinin serbest çalışanlardan oluşması bekleniyor. Üstelik bu çalışanların hepsi kendi zaman dilimindeki şirketler için çalışmıyor. Kısacası iş gücü dağılımının giderek mekân bağımsız olduğu bir dönemdeyiz ve bu noktada iletişim araçlarının gelişmesi kritik bir öneme sahip.

Skype, Hangouts, Zoom vb. güzel ama Talkshow’un kalıcı video içeriklere odaklanması çok iyi düşünülmüş. Çok faydalı bir araç haline dönüştürmek tamamen kullanıcının elinde. Örneğin paylaşmak istediğiniz önemli bilgileri, yeni çalışanlara dönük tanıtım videolarını, şirketin tamamına yapılacak duyuruları kısacası tekrar tekrar kullanılabilecek içerikleri bu şekilde hızlıca kaydedip kolayca paylaşabilirsiniz.

Mesela kıymetli Patreon destekçilerimi buraya çekip sorularını video mesajlarla yanıtlasam mı diye düşündüm. Ne dersiniz? 🙂

Total
0
Shares
2 comments

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Webgazer

Next Article

Foodie Advice

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: