Türkçe Yaz: Türkçe Yazım Düzeltme Aracı

Türkçe Yaz ım Denetleyici / Yazım Kontrol

Turkce Yaz, özellikle yazarlar ama genel olarak herkes için Türkçe yazım denetimi yapan bir web uygulaması. Ertuğrul Çetin tarafından geliştirilen araç, tamamen ücretsiz olarak Türkçe metin üzerinde çeşitli yazım denetimlerri yaparak geri bildirimlerde bulunuyor.

Yazınızdaki hata ve uyarı alan kelimeler kırmızı ve sarı ile işaretleniyor ve fare imlecini bu kelimelerin üzerine götürdüğünüzde ne yapmanız gerektiğini görebiliyorsunuz. Ayrıca yazınızın kaç paragraf, kelime ve karakterden oluştuğunu da belirtiliyor. Sayfa üzerinde bir sözlük bulunuyor ve üye olup kendi kelimelerinizi ekleyerek kişisel bir sözlük de oluşturabiliyorsunuz.

Tek seferde 1000 karakter üzeri denetleme yapabilmek için üye olmanızı isteyen Turkceyaz.com, üye olduktan sonra 10 bin karaktere kadar denetleme yapabiliyor. Özellikle noktalama işaretleri gibi temel konularda iyi değilseniz mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle yatırımcılara e-posta göndermeden önce kullanabilirsiniz.

Yıllarca İngilizce yazım denetleyicisi HemingwayApp‘in Türkçe modelinin yapılmasını beklemiştim ve nihayet bir girişimci bu konuda adım attığını gördüm. Turkceyaz.com, henüz HemigwayApp kadar özellikler sunmasa da bu yolda ilerlediğini görmek sevindirici. Diğer yandan site üzerindeki bilgilendirmelerin yetersiz olduğunu da söylemeden geçmeyeyim.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

3 Comments

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Plan to Eat, evde yemek yapmak isteyen fakat her gün ne yemek yapacağını düşünenler için biçilmiş bir kaftan.…

Devamını oku

Türkiye’nin en büyük terapi platformu olmak isteyen Psikolog Ofisi, psikologlar ile danışanları hem internet…

Devamını oku

Bugün sizlere bir süredir aklımda olan sonunda Appsumo’dan satın aldığım Spott’u tanıtacağım. Özellikle…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami