Uzaktan Psikolojik Danışmanlık Veren 6 Yerli Girişim

Psikologlara veya psikiyatrlara gitmek için ciddi bir ruh sağlığı problemine sahip olmamıza gerek yok. Ancak birçok kişi depresyon, yalnızlık veya farklı problemlerle mücadele etse bile profesyonel destek almaktan kaçınıyor. Diğer yandan Covid-19 salgını psikolojik destek ihtiyacını artırdı ve bu alanda çeşitli çevrimiçi danışmanlık platformlarının kurulmasını hızlandırdı.

İstanbul Gelişim Üniversitesinin yayınladığı rapora göre pandemi bireylerin evden çıkmasını engelleyerek bir çok kişiyi sosyal izolasyona mahkum etmiş durumda. Sosyal etkileşimden mahrum kalmak, yalnızlık duygularını tetikleyerek bireylerin sosyal destek almalarını zorlaştırabilir ve depresif bir duygu durumu tetikleyebilir.

Kişinin özgürlüğünden mahrum kalması ise yapmak istediklerini yapamadığına ilişkin içsel deneyimi, engellenmişlik duygusuna yol açabilir.

Bu yüzden de pandemi sebebiyle engellenmişlik hisseden bireyler, kendilerini normalde olduğundan daha agresif tepkiler verirken bulabiliyor. Böyle problemleri çözmek için en doğru yol ise psikolojik danışmanlık almaktan geçiyor.

Bu yazımızda psikolojik danışmanlık alabileceğiniz 6 yerli girişimi sizlerle paylaşarak bu konuda adım atmanızı kolaylaştırmayı ve bu girişimlerin büyümelerini hızlandırabilmeyi arzu ediyoruz.

1) Onlİne Psikolog Hizmeti

Online Psikolog Hizmeti danışanlara Türkçe dilinde terapi hizmeti veren bir dikey video danışmanlık girişimi.

25 yaş altı girişimciler tarafından kurulan girişimde psikologları profil sayfalarında çevrimiçi durumlarını görebilir, bilgi alabilir ve seans ücretlerini görebilirsiniz. Sesli, mesaj yoluyla veya görüntülü danışmanlık alabilirsiniz.

Online Psikolog Hizmeti, ziyaretçilerinin ücretsiz soru sormasına da imkân tanıyor.

2) Hiwell

Hiwell, alanında uzman psikologlara evinizden çkmadan danışmanızı sağlayan bir danışmanlık platformu.

Hiwell’de hizmet almak için kısa bir form dolduruyorsunuz ve size uygu bir psikolog ile eşleştiriliyorsunuz. Ücretsiz deneme görüşmesi ayarlayıp sorularınızı sorabiliyorsunuz. Dilerseniz psikoloğunuzu değiştirebiliyorsunuz.

İstanbul merkezli girişim bireylerin yanısıra kurumlara özel psikolojik danışmanlık hizmeti de veriyor. Hiwell için ShopandMiles sitesi üzerinden mil puanlarınızla %15 indirim kodu alabilirsiniz.

3) PsignL

PsignL (Psychology & Sign Language), kendini çevrimiçi klinik olarak tanımlayan bir psikolojik danışmanlık platformu.

Danışanlar dilediği zaman randevu aldığı psikologlara ücretsiz mesaj gönderip kişisel hedeflerini takip edebiliyor. İşaret dili ile de destek veren PsignL, belirli saatleri arasında telefon üzerinden de destek veriyor.

Seans ücreti 139 tl olan PsignL’de İLKSEANS20 koduyla %20 indirimden faydalanabilirsiniz.

4) Psikolog Ofisi

Türkiye’nin en büyük terapi platformu olmak isteyen Psikolog Ofisi, psikologlar ile danışanları hem internet ortamında hem de randevu sistemiyle yüzyüze buluşturan bir girişim. İnternet ortamındaki görüşmeler görüntülü, sesli ya da mesajlaşma şeklinde yapılırken, yüzyüze görüşmeler bizzat psikologların ofislerinde yapılıyor.

Psikologlar 30 ve 60 dakikalık seanslarla danışanlarını ağırlıyor ve terapi sürecini başlatıyor. Psikolog Ofisi’ne üye olurken dilerseniz isminizi vermek yerine bir rumuz (takma ad) kullanabiliyorsunuz.

Kayıt esnasında telefon numaranızı doğrulamanız ise sahte üyelikleri engellemek için alınan bir önlem.

5) Kidzi

Kidzi, ebeveynlere internet üzerinden psikolojik hizmetler sunan bir danışmanlık platformu.

Uzman gelişim psikologları tarafından hem ebeveynler hem de çocuklar için danışmalık hizmeti alınabiliyor. Haziran 2021’de Cansu Gökbalkan, Çağla Nur Ünal ve Pelda Çoko Şehir tarafından kurulan Kidzi, ön görüşme için ücret talep etmiyor.

Ebeveyn Danışmanlığı ve Gelişim Değerlendirmesi Temel Paket hizmetleri için %20 indirim kodu: Kidzi20

6) Terapi Koltuğu

Terapi Koltuğu, mental destek sağlayabilecek uzmanlar ile hizmet almak isteyen kullanıcıları bir araya getiren bir mobil uygulama.

Uzmanların diploma ve sertifikalarını kontrol ederek platforma kabul eden Terapi Koltuğu, uygulama üzerinden yazılı, sesli veya görüntülü görüşme imkânı veriyor.

İnternet tarayıcısı üzerinden erişim sunmayan Terapi Koltuğu, iOS ve Android platformundaki uygulamalarıyla kullanılabilir.


Uzaktan psikolojik danışmanlık aldıysanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Total
1
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Girişimciler İçin Black Friday & Cyber Monday İndirimleri

Next Article

GirişimlerNet Vitrin: Türkiye'nin En Değerli Girişimleri

Related Posts