Varsapp: Kiralama sektörünün pazar yeri

4 kişilik bir ekip ile yola çıkan eşya kiralama platformu Varsapp, “ihtiyacın varsa kirala” mottosu ile kullanıcılarına yeni nesil bir deneyim sunuyor. Kısa süreli ihtiyaçlar ve denemek istenen eşyaları içerisinde barındıran platform, kullanılmayan eşyaları kiraya vererek ek gelir elde etmeyi de sağlıyor.

2020’nin Mayıs ayında Zeynep Eliçin ve Hande Sevinç tarafından sıfır sermaye ile kurulan Varsapp, 1.2 milyon TL yatırım ile yola çıktı. Kullanıcıların para kazanabilecekleri ve ihtiyaçları olan ürünlere uygun fiyatlarla erişebilecekleri bir platform sunduklarını aktaran Eliçin, Türkiye’de bir ilk olarak konumlanıyor.

Dileyen herkesin kullanmadığı ürünleri belirledikleri fiyatlar üzerinden kiraya verebileceği platform, büyük bir güvence sağlıyor. Kiralayanın kapısından ürünleri teslim alan Varsapp, alıcıya ulaştırıyor ve kiralama döneminin sonunda geri teslim alıyor.

Sahip olduğu B2C modelinin haricinde B2B modeli ile markalara da olanaklar sağlanıyor. Varsapp ile iş birliği gerçekleştiren kurumsal firmalar, ürünlerini platform üzerinde kiralayabiliyor. Böylelikle kullanıcılara satış öncesinde ürünleri deneyimlemeleri için büyük bir fırsat sağlanıyor.

İlk yatırımından sonra köprü yatırım turuna çıkarak 200 bin dolar yatırım alan Varsapp, aldıkları yatırım sonrasında hizmetleri arasına bir yenisini daha ekledi: Varsapp Tech. Doğrudan girişimin kendisi tarafından sunulan bu hizmet ile en son teknolojiler, sıfır ayarlarında kullanıcılar ile buluşuyor. Örneğin ülkemizde satışı bulunmayan Ray-Ban ve Meta iş birliği ile geliştirilen akıllı gözlük, Türkiye’de ilk kez Varsapp aracılığıyla kullanıcılar tarafından denenebiliyor.

Papyon Solutions ile gerçekleştirdiği iş birliği doğrultusunda yeni nesil kiralama deneyimi, otel odalarına da taşınıyor. Türkiye ve yurt dışındaki otellerin misafirleri, Varsapp ile kısa süreli kiralamalar gerçekleştirebiliyor. Papyon’un sunduğu imkanlar ile birlikte kiralanan ürünler yalnızca birkaç saat içerisinde odadaki yerini alıyor.

Türkiye’de kiralama sektöründe yeni bir dönemin kapılarını açan Varsapp hakkında daha fazla bilgi almak için: varsapp.com

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Ortaya Karışık Cyber Monday İndirimleri

Next Article

Co Print: 3D yazıcı aksesuarları ile 450 bin dolar yatırım

Related Posts