Birbirinden Harika 6 Video Düzenleme Aracı

Bülten sponsoru olmak için hemen iletişime geçin.

İnternetin doğal gelişiminde video içeriklerin çılgınca büyümesi iki şeyi beraberinde getirdi:

1) Geleneksel masaüstü uygulamaları çok gelişti ve karmaşıklaştı.

2) Tarayıcı tabanlı yeni ve kolay kullanılabilir araçlar hayatımıza girdi.

Geleneksel uygulamaların halen çok güçlü ve kârlı ürünler olduğuna şüphe yok ama oyunun yeniden yazıldığı da ortada.

40 milyar dolar değerlemeye ulaşan Canva, ses tarafından sonra video tarafında da devrimsel adımlar atan Descript sadece iki örnek.

FlexClip, Invideo, Rocketium gibi nispeten küçük ama harika araçlar da Adobe ve Apple’ın imparatorluklarına karşı bağımsızlıklarını ilan etmiş durumdalar.

İşte o küçük isyankâr girişimler.

Özetle günümüzde video içerik üretmek artık eskisi kadar zor değil, hatta artık kolay bir iş. Bize düşen hangi araçla ilerleyeceğimize karar vermek ve bu yazı da tam olarak bu yüzden yazıldı.

(Yukarıdaki videoyu (gif) da Canva ile yaptım. 😉


FlexClip(AppSumo Fırsatı)

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

FlexClip, grafik/multimedya üzerine yazılımlar geliştirmek üzere 2016’da kurulan PearlMountain’ın geliştirmiş olduğu bir çevrimiçi video ve sunum düzenleme platformu.

Binlerce hazır şablon içinden birini seçerek ister reklam kampanyalarınız için isterseniz de sevdiğiniz kişinin doğum günü için videolar, sunumlar hazırlayabilirsiniz. Video sıkıştırma ve ekran kaydı alma araçları da var.

Telifsiz görsel havuzu da sunan FlexClip, kullanımı kolay bir arayüz sunuyor. PearlMountain’ın Çin ve Hong Kong ofisleri var.

⇻ Fiyatlandırma?

AppSumo üzerinden tek ödemeyle ömür boyu FlexClip aboneliğini 49$’a satın alabilirsiniz. AppSumo fırsatını kaçırırsanız aylık 6$ gibi düşük ücretlerle bile FlexClip’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Fiyat tablosu için tıklayın.


Invideo

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Invideo da oldukça yetenekli ve zengin video şablonlar ile hızlıca profesyonel videolar oluşturmanızı sağlayan bir araç. 190 ülkeden 7 milyon müşteriye 8 milyondan fazla video/müzik/fotoğraf arşivi sunuyor.

Bir  videoyu veya sesi kesmek; videoya yazı, etiket ve efekt eklemek Invideo ile oldukça kolay. Marka kimliğinizi oluşturup ekip arkadaşlarınızı ekleyerek daha fazla zaman kazanabiliyorsunuz.

Geleneksel video düzenlemenin ötesine geçen Invideo’da metni videoya dönüştürmek gibi hızlı çözümler de var. Invideo’nun önemli bir avantajı da mobil uygulamasıın olması. Böylece videolarınızı telefonunuzda veya tabletinizde hızlıca düzenleyebiliyorsunuz.

⇻ Fiyatlandırma?

Invideo’ya da ücretsiz başlama avantajı var. Yıllık planlar ise aylık 15$’dan başlıyor ve aylık 30$ ödediğinizde sınırları kaldırıyorsunuz.

Kötü haber: Invideo’nun AppSumo’da ömürlük aboneliği vardı ama satışa kapandı. İyi haber: AppSumo’da yıllık abonelik paketi devam ediyor. Yani 15$’lık paketi yıllık 180$ yerine 99$’a Appsumo’dan alabilirsiniz.


Canva

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Canva, dünyanın en kolay kullanılabilir görsel düzenleme araçlarından biri olarak hayatımıza girdikten sonra video tarafına da aynı şekilde adım attı.

Canva’nın video düzenleyicisi ile kolaylıkla zevkinize göre, istediğiniz boyutta videolar ve video sunumlar hazırlayabilirsiniz. Çok sayıda hazır şablon da sunan Canva, videolara ekleyebileceğiniz çok geniş bir görsel (fotoğraf, vektör, resim), video ve müzik arşivi de sunuyor.

⇻ Fiyatlandırma?

Canva, ücretsiz olarak birçok ihtiyacı karşılayacak şekilde kullanılabilir. Özel grafikler ve ek özellikler içinse 1 kişi için yıllık 850₺, 5 kişi için 1350₺ ödemeniz gerekiyor. Canva’nın önemli bir özelliği ise ilköğretim ve ortaöğretimde öğretmenler, öğrenciler ve okullar için ücretsiz üyelik sunması.


Rocketium

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Rocketium benim AppSumo’dan aldığım ilk video düzenleme aracı olabilir ve şunu söyleyebilirim ki o günden bugüne çok güzel bir gelişme gösterdiler. 60’tan fazla Fortune 500 şirketinin Rocketium’u seçmesi tesadüf olmasa gerek.

Genel video düzenleme özelliklerinin yanında Rocketium markanıze özel çalışmanızı kolaylaştırmayı ve özelikle e-ticaret tarafındaki müşterileri için otomatik video üretimi ve boyutlandırmayı öne çıkarıyor. Farklı platformlarla entegre olarak dağıtım tarafında da elinizi güçlendiriyor.

Rocketium ile akıllı iş akışları oluşturabiliyorsunuz.

⇻ Fiyatlandırma?

AppSumo kampanyasının biteli maalesef çok oldu ve Rocketium artık fiyat tarifesini açık olarak paylaşmıyor. Fiyatlama ürüne, özelliklere ve kullanım hacmine göre değişiyor. Diğer yandan tüm planlar özel bir müşteri temsilcisi ve güçlü müşteri desteği teklifleriyle geliyor.


Animoto

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Animoto, video trendi başlamadan çok önce, 2006 yılında kurulan bir video düzenleme girişimi.

Video sunumlar oluşturmayı kolaylaştıran bir araç olarak başlayıp işleri ilerleten Animoto artık küçük işletmelerden büyük şirketlerin farklı birimlerine kadar herkes için video düzenlemeyi kolaylaştırıyor.

Hazır şablonlar, stok görseller ve müzikler de Animoto’nun sunduğu temel özellikler arasında. Farklı sosyal ağlar için uygun boyutlarda içerik üretmek de Animoto ile mümkün.

⇻ Fiyatlandırma?

Animoto’yu ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretli planlar ise yıllık ödemede aylık 8$’dan başlıyor ve 39$’a ulaşıyor.


Descript Stroyboard

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Bu alandaki en yeni ama en devrimsel aracı en sona sakladım. Hayatına bir ses düzenleme yazılımı olarak başlayan Descript, video düzenleme işine ezberleri bozan bir giriş yaptı.

Groupon’un kurucusu Andrew Mason’ın kurucusu olduğu Descript, Storyboard adlı ürünüyle videoyu katmanlar yerine sahneler üzerinden düzenlemeyi teklif ediyor. Metin ve sesin girift yapısına odaklanan üründe kolayca sahnelere ayırdığınız videoyu genel itibarıyla sürükle-bırak şeklinde oluşturabiliyorsunuz.

Storyboard’u tam olarak anlamak için tanıtım videosunu izlemenizi ve ürünü denemek için e-postanızı bırakarak sıraya girmenizi öneririm.

⇻ Fiyatlandırma?

Henüz fiyat konusunda henüz bir bilgilendirme yok. Storyboard’un Descript’in genel paketlerine dahil olup olmayacağını bilmiyoruz ama ses düzenleme tarafındaki özellikleri ücretsiz kullanmaya başlayıp ihtiyacınıza göre aylık 12$’dan başlayan planlardan birini seçebiliyorsunuz.Total
23
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Kod Yazmadan Web Sitesi Yapmayı Sağlayan 6 Girişim

Next Article

Sosyal Medya İçerik Planlama Araçları

Related Posts