Widgate: Size Özel İçerik Haritaları

Widgate, özellikle sosyal medyada içerik üreten kişi veya kurumlar için ülke ve sektör özelinde içerik haritası oluşturmanızı sağlayan bir girişim. Dijital iletişimi daha kaliteli hale getirmek isteyen Widgate ile içerik haritası oluşturmak için tek yapmanız gereken siteye üye olmak ve içerik haritaları kısmından istediğiniz ülke ve sektörü seçmek.

Widgate, oluşturulan haritaya (takvim daha doğrusu takvimi) kendi listesindeki etkinlikleri eklerken sizin istediğiniz etkinlikleri/özel günleri eklemenize de izin veriyor. Böylece kişisel bir haritaya sahip oluyorsunuz.

Örneğin Türkiye’deki sağlık sektörü için bir içerik haritası oluşturabilir ve ilgili sektördeki önemli günleri takip ederek gerekli içerikleri hazırlayabilirsiniz. Üyelik tipine göre oluşturduğunuz haritalara ekip arkadaşlarınıza da erişim izni verebiliyorsunuz. Dört aylık bir geliştirmeyle açılan Widgate‘in gerek dikey gerekse yatay müşteri segmentine sahip şirketler için faydalı olacağını söyleyebilirim.

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

İçerik haritası üzerinden bir ücretlendirme yapan Widgate, Freemium modeliyle çalışıyor. Yani ücretsiz kullanmaya başlayabiliyorsunuz. En ucuz ücretli paket ise aylık 30 dolar (165 TL civarı) ve 5 içerik haritası oluşturulup 8 kullanıcı ile paylaşmanız mümkün. (Widgate’in güncel ücretleri için tıklayın.)

Yatırım & Destek:

27 Haziran’dan bu yana kullanıma açık olan Widgate şu anda İTÜ Çekirdek girişimlerinden ve BIGBANG’de çeyrek finalist.

Kurucular:

Salih Çaktı

İndirim Fırsatı Var mı?

Henüz yok.

Total
2
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Girişimciler İçin Sözlük

Next Article

JotURL: Linklerinizi Makineli Tüfeğe Çevirin

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: